x-kom hosting

Pytanie o karte graficzną MSI 9600

MaxEnergizer
utworzono
utworzono

Witam

Kupiłem sobie wczoraj nowy zasilacz i taką kartę

MSI GeForce 9600 GT OC 512MB DDR3 256bit PCIe tylko że na mojej nie pisze OC ale i tak ma takie samo taktowanie

https://ssl.allegro.pl/item377287693_msi_ge...56bit_pcie.html

I mam pytanie bo w menu mogę sobie łatwo ją podkręcić tylko mam pytanie o ile mogę i czy ogóle się to opłaca

Reszta mojego sprzętu to

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz (11 x 200) 4200+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

I mam pytanie jaki maxymalnie mocny procesor uciągnie ma ta płyta główna

Bo ostatnio coś się bawiłem jakimś programem i procesor strasznie mi się grzeje a nie raz aż się wyłącza przy 110 stopniach

Call of Duty 4 chodzi mi pięknie po prostu cud miód :P ale Colin 4 już mi tnie i to bardzo co muszę wymienić żeby takie gry jak właśnie Colin chodziły mi na full

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

snip91
komentarz
komentarz
a nie raz aż się wyłącza przy 110 stopniach

110'C na procku ? Nierealne - spaliłby się.

Podkręć procesor i dopiero kartę, bo inaczej ci ją spowolni.

MaxEnergizer
komentarz
komentarz
110'C na procku ? Nierealne - spaliłby się.

Podkręć procesor i dopiero kartę, bo inaczej ci ją spowolni.

No serio tak mi pokazywał EVEREST a w biosie po 90 stopni ustawilem alarm i czesto sie wlacza jak gram ;/

A proceesor jak się podkręca bo w biosie nie mam takich opcji

Znalazłem teraz tą samą kartę tylko że o dużo wyższym taktowaniu

https://ssl.allegro.pl/item380753874_msi_ge...d_3lata_gw.html

I takie samo chłodzenie ma

Anonim1
komentarz
komentarz

Zmień chłodzenie. Kup przewiewną obudowę, zmień pastę pod porckiem.

Arturozo
komentarz
komentarz

W Everescie pokazuje także stopnie Fahrenheita, więc może z nimi Ci się pomyliło.

MaxEnergizer
komentarz
komentarz

Właśnie kupiłem wczoraj pastę ale nie dam rady zdjąć wiatraka z procesora nie wiem probowałem wszystkiego ale jakieś dziwne zatrzaski ma

A stopnie ustawione są w C tak że nie wiem może czujnik mi się zwalił albo coś podobnego

olszak
komentarz
komentarz
ale jakieś dziwne zatrzaski ma

jak nie potrafisz zdjąć wentylatora to lepiej o podkręcenie poproś fachowca, bo nie widze sensu dalej tego ciągnąć

mis456
komentarz
komentarz

Zobacz ile pokazuje na rdzeń. Mi temperatura procka lata od -97 do 110 co jest nierealne. Ale temperatury rdzeni są odpowiednie więc nie zwracam uwagi na procesor

MaxEnergizer
komentarz
komentarz

Olszak nie wszyscy są tacy super jak ty no ale cóż

Ja też bym nie zwracał na to uwagi ale komputer mi się wyłącza tak że jest to dosyć uciążliwe i to zawsze podczas grania albo rozpakowywania plików

olszak
komentarz
komentarz

jaki masz zasilacz?

MaxEnergizer
komentarz
komentarz
jaki masz zasilacz?

Nowiuteńki kupiłem Chieftec 450 W Model GPS-450AA-101 A

Taki żeby sobie spokojnie radził

Procka podkręciłem na 2,35 z 2,2 GHz i więcej sie nie da bo się komp nie włączy i jak myślicie czy to za mało czy można coś jeszcze wyciągnąć mnożnik ustawiłem na 11 więcej sie nie da i to drugie na 212 mnożnik więcej opcji w biosie nie mam napięcia nie da rady przestawić niestety albo co bardzo możliwe ja nie wiem jak hehe

I co da rady więcej podkręcić czy nie :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.