x-kom hosting

Blokują się klawisze podczas gier

Caleb
utworzono
utworzono

Komputer Scenic 500, Windows 98, procesor pentium 400, 384 MB ram, karta graficzna ATI Rage Pro, 7,5 GB na twardzielu. Klawiatura też z końcówki lat 90tych (na PS2 oczywiście), używana wcześniej w innym komputerze (w którym przepaliła się płyta główna) i na tamtym nie było tego problemu, jest taki problem na tym. Klawisze, zwłaszcza te, które się trzyma, tzn. klawisze ruchu czyli popularne WSAD często się blokują na zasadzie że puszczam klawisz i jest tak jakby był cały czas wciśnięty czyli bohater gry sam idzie do przodu, w bok czy do tyłu dopóki jeszcze raz nie nacisnę tego klawisza, wtedy się odblokowuje. Dużo rzadziej zdarza się to przy grach na DOS gdzie chodzi się klawiszami numerycznymi bo używa się samej klawiatury ale częściej to jest w grach na Windows gdzie chodzi się za pomocą WSAD i rozgląda się myszką. Często też zdarza się to w strategicznych (jak np. Starcraft) gdzie używa się strzałek do przeglądania mapy. Wyczyszczenie klawiatury pod klawiszami nie przyniosło rezultatów. Nie mam pojęcia co to za przypadłość i o co tu chodzi, coś w ustawieniach ? Szperałem w panelu sterowania i nic nie znalazłem sensownego, szukałem też informacji o tym temacie w internecie ale bezskutecznie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzenia jej przy innym komputerze? W edytorze tekstu też tak się zachowuje?

  • 3 tygodnie później...
Caleb
komentarz
komentarz

Wybaczcie że tak długo nie odpisywałem, byłem na długim wyjeździe. Nie mam możliwości sprawdzić tej klawiatury na innym komputerze ale to jest klawiatura której używałem przez lata na poprzednim komputerze (który padł) i tam tego problemu nie było, pojawił się na tym komputerze. Sprawdzałem w edytorze tekstu i nie spotkałem się z tym, tylko przy grach.

Niebieska
komentarz
komentarz

A jak w edytorze dłużej przytrzymasz też klawisze też nie ma problemu?

Caleb
komentarz
komentarz

Sprawdzałem to kilka razy, przytrzymując długo różne klawisze, w tym oczywiście W, S, A i D i nie spotkałem się jeszcze żeby któryś się zblokował.

Niebieska
komentarz
komentarz

Korzystasz jakieś oprogramowanie do klawiatury? Sprawdź jej ustawienia.

Caleb
komentarz
komentarz (edytowane)

Oprogramowanie do klawiatury ? Nie widziałem nic takiego, są tylko ustawienia klawiatury w panelu sterowania. Zaraz zobaczę.

W opcjach klawiatury jest tylko regulacja opóźnienia powtarzania (ustawiona na minimum) i częstotliwość powtarzania która jest ustawiona na maksa. Poza tym jest częstotliwość migania kursora i poza tym są tylko opcje języka. Ustawiłem najpierw pośrednio a teraz odwrotnie (opóźnienie powtarzania na maxa a częstotliwość powtarzania na minimum), klawisze blokują się nadal, tylko mam wrażenie że może trochę rzadziej ale nie jestem pewien. Wygląda na to że to nie ma z tym nic wspólnego, więc z czym to może mieć związek ? Uszkodzone wejście klawiatury ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Czasami producenci klawiatur dorzucają swoje oprogramowanie, tak jest w klawiaturach gamingowych.

Caleb
komentarz
komentarz

Do tej nic takiego nie było, była kupiona w całym komplecie z komputerem, monitorem, głośnikami, myszką, drukarką w sklepie jakoś pod koniec 1999 r. był tylko windows 98 (piracki) i kilka gier gratis.

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak ona jest tak stara to mogła się też wysłużyć, szkoda, że nie masz drugiej.

Caleb
komentarz
komentarz

Tylko taki dziwny zbieg okoliczności że się wysłużyła akurat po zmianie komputera ?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Używasz przejściówki PS/2 - USB?

Caleb
komentarz
komentarz (edytowane)

PS2, tzn. nie używam przejściówki, wejście w komputerze jak i wtyczka klawiatury jest w PS2

  • 4 miesiące później...
Caleb
komentarz
komentarz

Dzięki za sugestię, w końcu trafiłem na nieużywaną klawiaturę starego typu (białą z wysokimi klawiszami, na ps2) za grosze, leżak magazynowy. Kupiłem, podłączyłem i problem z klawiszami zniknął więc faktycznie tamta się wysłużyła po tylu latach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.