x-kom hosting

[4000] Cichy laptop do cada 2D

nowoczesnyPL
utworzono
utworzono

Witajcie,
przejrzałem mnóstwo tematów i nie znalazłem żadnego, który odpowiadałby moim wymaganiom zatem otwieram nowy temat (albo nikt nie ma podobnych wymagań albo słabo szukam ;-) )

Potrzebuje laptopa, który sprawdzi się w pracy CAD 2D ale bedzie przy tym stosumkowo cichy - dlaczego o tym piszę? pomieszczenie, w którym będzie pracował komp jest dośc ciepłe (24-26 stopni) i praca przy szumiącym laptopie 8h to nie jest przyjemność.
Wcześniej stawiałem na laptopy gamingowe i to chyba nie był dobry wybór bo obydwa po 3 latach hałasują niemiłosiernie pomimo corocznej wymiany pasty termoprzewodzącej:/

Zatem szczegóły:
matryca: 15-16 cali, mat,
preferowana marka: brak
budżet: 4000
system w cenie: TAK
podswietlana klawiatura: TAK
dodatkowe funkcje: miejsce na dodatkowy dysk, wydajne i ciche chłdzenie :-)
na czym mi nie zależy: czas pracy na baterii bo będzie cały czas na kablu, niskiej wadze,
zakup na firmę.

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

Sobiepan
komentarz
komentarz

hej, troszkę ponad budżet MSI GF63 i5-12450H/16GB/512/Win11 RTX4050 144Hz - Notebooki / Laptopy 15,6" - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

1. Pełno napięciowy procesor Intel Core i5-12450H 8 rdzeni, 12 wątków.

2. RAM 16 GB DDR4, 3200 MHz, z możliwością rozbudowy do 64 GB

3, Matryca IPS FullHD, 144 Hz

4. Grafika dedykowana NVIDIA GeForce RTX 4050 do sprawnego działania Cada

5. Win 11

6. Podświetlana klawiatura

7. Miejsce na dodatkowy dysk. 

 

Tutaj recenzja 

 

Laptop posiada tylko jeden wentylatora, aby było ciszej można bawić się ustawieniami wentylatorów. Na filmie gość wskazuje, że podkładka chłodząca obniża temperatury. 

nowoczesnyPL
komentarz
komentarz

dzięki - już widzę o czym zapomniałem w wymaganiach  - klawiatura numeryczna! bez tego jak bez ręki ;-)

  • Haha 1
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Z klawiaturą numeryczną masz cichy model Lenovo IdeaPad 5-15 i5-1240P/16GB/512/Win11 za 3 599 zł. Matowy ekran IPS 15,6", zainstalowany Windows 11, podświetlana klawiatura, dodatkowe miejsce na dysk, ciche chłodzenie, klawiatura numeryczna i wydajny 12 rdzeniowy procesor.

nowoczesnyPL
komentarz
komentarz

dzięki - wybór padł jednak na: MSI GF76 i5-12450H/32GB/512 RTX3050 144Hz z WIN11 oraz dyskiem 2TB.

tapczan2
komentarz
komentarz

@nowoczesnyPL Daj znać jak się sprawuje. Model z linku ma dysk 512 GB a nie 2 TB. Dodatkowo spójrz na klawiaturę numeryczną która jest zwężona i może być niewygodna. Jestem ciekawy czy będzie cicho pracował bo miałem do czynienia z podobnymi modelami i cicho nie pracowały.

nowoczesnyPL
komentarz
komentarz

Wiem, że ten z linku ma 512 ale zamówiłem w innej firmie oferującej wersje z 2TB :-)

Sprawdzałem różne recenzje i wygląda na to, że jest cichy a jak będzie to zobaczymy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.