x-kom hosting

[+-3000zł] Laptop na studia informatyczne do programowania

Potato321
utworzono
utworzono

Witam,
poszukuję laptopa na studia informatyczne, tylko i wyłącznie do programowania. Nie mam zamiaru na nim grać, oglądać filmów itd. Zależy mi na wydajności, kulturze pracy oraz długiej pracy na baterii, nie musi mieć systemu operacyjnego. Ma być to sprzęt dodatkowy, bo w domu mam komputer.

Budżet to +- 3000zł.

Co nieco szukałem, nawet chyba na tym forum ktoś polecał Acer Aspire 5 i5-1235U i 16GB RAM (link: https://www.x-kom.pl/p/1046816-notebook ... 1-ips.html), ale czytałem różne testy o nim i podobno kuleje praca na baterii.

Macie inne propozycje?

Potato321
komentarz
komentarz

@Sobiepan Dzięki za propozycję. Nie do końca ufam takim ofertom z allegro bo to niby nowy laptop, a outlet, coś trochę za niska cena, bez gwarancji... Pomijając to, obawiam się, że 14 cali może być niewygodne przy programowaniu, chyba jednak wolałbym coś z 15.6 cala.

 

Jest trochę wydajnych laptopów do +-3000zł, ale zazwyczaj mają bardzo słabą matrycę lub baterię... Chyba wolałbym kilka % mniej wydajny laptop ale z lepszą matrycą oraz dobrą pracą na baterii.

Sobiepan
komentarz
komentarz

niepotrzebnie 

 

"Pochodzenie: Dell Outlet laptopy pochodzą z zapasów magazynowych firmy DELL, w komplecie oryginalny zasilacz, oryginalny system operacyjny. Zapakowany w kartonie DELL"

 

Firma pozytywne opinie :) 

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Do Twoich zastosowań powinien wystarczyć Lenovo V15 G3 i5-1235U/16GB/512/Win11P za 2 849 zł. Ma 10 rdzeniowy procesor i5, 16 GB RAM, dysk SSD 512 GB, matowy ekran LED 15,6" i Windows 11.

pabloesc
komentarz
komentarz

Witaj, wybrany przez Ciebie Acer ma dobry kontrast i cięzko o coś lepszego w tym przedziale cenowym. Dopiero wyższe serie mają ekrany z lepszym pokryciem barw. Alternatywnie

 Dell Inspiron 3520 i5-1235U/16GB/512/Win11 120Hz powinien się sprawdzić jako laptop ze średniej półki. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.