x-kom hosting

Interpretacja wyników z CrystalDiskInfo

Smith.
utworzono
utworzono

Cześć, od kilku dni zdarzają mi się blue screeny z komunikatem "kod błędu memory management" Podczas którego na płycie głównej zaświeca się dioda VGA.

BSoD pojawia się zarówno podczas korzystania z przeglądarki jak i gier(obecnie już w samym menu gry).

Z winowajców tego problemu udało mi się wykluczyć pamięć RAM i kartę graficzną.

Proszę o interpretację wyników dysków.

 

1. WDC - dysk na dane.

2. KINGSTON - gry.

3. GOODRAM - system.

 

dane.PNG

gry.PNG

system.PNG

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk D, K jest zdrowy

 

Dysk G ma nienaprawialne błędy (parametr 01).

 

Dysk C ma bad blocki i sporo operacji zapisu, może być zjechany.  Jak mocno masz go zajętego?

Smith.
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk C ma 76GB wolnego miejsca z 222GB całości, około 3 miesiące temu był zapchany w w mniej-więcej 95% co powodowało bardzo wolne ładowanie się systemu.

 

Jak mam rozumieć nienaprawialny błąd to może być przyczyną blue screenów?

Edytowane przez Smith.
Niebieska
komentarz
komentarz

Mogą być przyczyną twoich problemów, dodatkowo ma on sporo operacji zapisu co też skraca mu życie.

Smith.
komentarz
komentarz

Czyli co polecasz oba dyski do wywalenia?

Dysk G ma około roku czy kwalifikuje się on do odesłania na gwarancję ze względu na (01)nienaprawialne błędy?

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz coś ważnego na dysku G? Jeżeli ten dysk ma jeszcze zapasowe sektory to nie będzie problemów. 

Smith.
komentarz
komentarz

Na dysku G są tylko gry, wszystkie ważne dla mnie pliki/dane mam skopiowane na dysk zewnętrzny. Po prostu nie mogę sobie poradzić z blue screenami i chcę się upewnić czy powinienem wymienić dysk.

Niebieska
komentarz
komentarz

Skoro tak postaw system na dysku G i zobaczymy czy będą problemy. Podaj też pełną specyfikację swojego kompa.

Smith.
komentarz
komentarz

Cześć. Sorry, że nic nie pisałem przez tydzień ale byłem na urlopie. Sytuacja wygląda następująco: zainstalowałem system na dysku G testowałem go w sytuacjach, w których wcześniej pojawiały się blue screeny i na razie nie było problemów. Dodatkowo kupiłem Dysk SSD Lexar NM790 2TB M.2. Rozumiem, że dysk C(goodram) powonieniem uznać za niesprawny i wyrzucić.

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak, dysk GoodRAM można uznać za niesprawny, dożył swych dni.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.