x-kom hosting

Komputer nie wykrywa kości ram

ENIX66
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam dzisiaj przypadkiem odpalilem menedżer zadań i zauważyłem, że mój komputer posiada tylko i wyłącznie 16gb ram. Obecnie w komputerze mam zamontowane 2x16gb ram od CORSAIR Vengeance  32GB 5600hz, kiedy odpalam BIOS w dram status pokazuje mi tylko i wyłącznie jedna kość ram a dokładnie w slocie ddr5_B2. Kości ram wczesniej działy jak należy nie wiem co się mogło wydarzyć EDIT(może się przyda): płyta głowna: gigabyte z790 gaming x ax, Karta: rtx 4070 procesor: i7 1 13700kf

obraz_2023-09-02_084719600.png

leelareso
komentarz
komentarz

Ram masz w slotach 2/4?? licząc od strony procka?

ENIX66
komentarz
komentarz

@leelareso Tak miałem aktualnie zamieniłem sloty myślałem,że to coś da niestety nic nie pomogło. Również próbowałem odaplić komputer tylko na jednej kości (prawdopodbnie  zepsutej) jedyne co doświadczyłem to piszenie biosu  

leelareso
komentarz
komentarz

Czyli na jedna odpala druga nie?

ENIX66
komentarz
komentarz

@leelareso Dokładnie, co ciekawe ramy są w wersji rbg i obie kości świecą więc już nie wiem czy ten ram jest zepsuty

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.