x-kom hosting

Pomoc w doborze chłodzenia

PHOE999
utworzono
utworzono

Cześć, ostatnio modyfikowałem swojego peceta.

Poza GPU i RAM'em zmodyfikowałem procesor z Ryzena 5 3600 na Ryzena 9 5950X i dokupiłem chłodzenie be quiet! Pure Rock 2 sugerując się parametrem TDP. To jednak nie zdało egzaminu, bo procesor nawet w spoczynku osiągał temperatury 75C. Moje poprzednie chłodzenie (Fera 5 Dual Fan od SilentiumPC) okazało się być lepsze, więc wsadziłem je w ramach testu. Po 30 minutach rozgrywki w CS:GO gra zacięła się, a procesor przebił 90C.

Potrzebuję nowego chłodzenia, najlepiej powietrznego (nie specjalizuję się w montażu wodnych chłodzeń, ceny też są wyższe). W ostateczności wodne ujdzie. 

Zakres cenowy do około 350zł.

 

Dzięki :) 

obraz_2023-09-02_002740117.png

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

nawet jak kupisz najlepsze powietrzne chłodzenie od noctuy to i tak będzie ci dobijać do 90c, zależy też od przewiewu obudowy jak i samej pasty/ciekłego metalu

Edytowane przez leelareso
PHOE999
komentarz
komentarz

@leelareso Czyli na tym etapie wchodzi w gre tylko chłodzenie wodne? Masz jakiś model do polecenia?

Obudowa: Regnum RG6V Evo TG ARGB

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.