x-kom hosting

Chłodzenie AIO czy klasyczne

Hdrsky
utworzono
utworzono

Witam. Aktualnie mam zamontowane chłodzenie procesora Be quiet dark rock ft 2. Nie mam do niego zastrzeżeń tylko problem jest jego wielkość.  Zastanawiam się nad kupnem chłodzenia wodnego ( z ekranem lcd). Jest ono wydajniejsze ?? I jakie by było odpowiednie dla mojego procesora (i5 13600 kf) oraz obudowy BeQuiet Pure Base 500DX. Aktualnie na dark rock maksymalne temperatury jakie osiągam to 65 stopni pod obciążeniem 

anioł2009
komentarz
komentarz

Woda to zawsze woda..Do 500dx wchodzi 360mm na przód ale trzeba sobie wymierzyć czy nie będzie kolidować z długością karty grafiki.

IMHO dopłacanie do wyświetlacza to strata kasy, nic to nie daje a widzę że masz kompa na ścianie nad głową a więc IMHO zbędny bajer.

Pure Loop 360 jest bardzo fajnym chłodzeniem, nie ma rzygowego rgb tylko delikatne białe podświetlenie blokompompy, jest też ciche.

Jeśli MUSI być wyświetlacz to kraken 360 https://www.x-kom.pl/p/1145670-chlodzenie-procesora-nzxt-kraken-360-3x120mm.html

 

Oczywiście są tańsze 360tki np spc navis albo silver monkey x snowy...zależy ile chcesz wydać.

 

Jeśli martwisz się o miejsce to aio 280mm też będzie okej do tego cpu..Wspominany BQ robi pure loop w rozmiarze 280. :) 

Hdrsky
komentarz
komentarz

A jak z temperaturami?? Właśnie karta graficzna ogranicza pole manewru. Nawet miałem problem z kablami do płyty. Blokowały dostęp karcie

anioł2009
komentarz
komentarz

Na pewno trochę spadną, ale uważam że w Twoim wypadku nie jest konieczne kupno aio... Masz teraz 65 w obciążeniu, to całkiem normalne temperatury i nie wymagają zakupu wody.

Hdrsky
komentarz
komentarz

Czyli lepiej zostawić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.