x-kom hosting

Problem z procesorem I7-9750h

Antek125
utworzono
utworzono

Cześć poziadam laptopa z I7-9750h i rtx 2070 maxq laptop mam od prawie 3 lat tylko go przedmuchiwalem sprezonym powietrzem ale do pasty nie lazlem a mianowicei mam problem z taktami i temperatura z tego co sie naczytalem ze procesor ten dlawi sie w temp. 95 stopni u mnie z podkladka chlodozao jest ok 88-92 stopni a procesor ma tyakty od 2700mhz do 3600mhz ale jest to wyjatkiem czasem moze 3700mhz ale przewaznie podczas rosgrywki ok 3200 mhz ogladalem rozne benchmarki z tym procesorym temperatury byly podobne a taktowanie na poiomie 4200mhz robilem undervolting i temperatury byly neco wyzsze ale takty na poziomie 4000mhz procesor podczas grania stale dostaje ok 30 W. A wiec moje pytanie jest nastepujace czy to jednak wina temperatur czy cos nie tak z prockiem

leelareso
komentarz
komentarz

3 lata bez zmiany pasyty ło matko. Zmień ją na jakąś  porządną typu Thermal Grizzly Kryonaut  a jak nie potrafisz to do serwisu by to zrobili

  • Dobra wypowiedź 1
Antek125
komentarz
komentarz

Tak tylko procek sie nie przegrzewa na tyle zeby zbijac tak takty a z drugiej storny rodzice mi nie pozwalaja zrobic tego samemu czy w serwisie XD

anioł2009
komentarz
komentarz

Zależy jak producent ustawił limit startu dławienia taktów cpu. Zainstaluj throttlestop, uruchom program i zobacz jak masz ustawiony PROCHOT

PrzykładScreenshot_1.jpg.75037a77cd00545d524f482f78087025.jpg

 

20 godzin temu, Antek125 napisał:

robilem undervolting i temperatury byly neco wyzsze

niemożliwe, temperatury mają spaść przy UV a nie rosnąć

  • 2 tygodnie później...
Antek125
komentarz
komentarz

u mnie jest najwyzszy jaki chyba moze byc 95 stopni celcjusza

anioł2009
komentarz
komentarz

Cos masz nie tak, undervolting ma obniżyć temperatury a nie je podwyższać jak wspomniałeś. Objawy wskazują raczej na obniżanie taktów przez power limit ale repastowanie na pewno nie zaszkodzi. Ale przede wszystkim trzeba dobrze wykonać undervolting.

Antek125
komentarz
komentarz

U mnie z underviltingiem jest tak obnizam napiecie na -135.7mV i tak na core i na cache odpalam gre taktowania sa wyzsze ale temperatura zostaje taka sama moze nieco wyzsza

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.