x-kom hosting

Gry zacinają się lub nie odpalają

Michal2113
utworzono
utworzono

Pewnego razu grałem w Wiedźmina 3, wywaliło mi go. Myślałem ze zwykly crush, okej. Ale po tym zdarzeniu (miało ono miejsce ponad miesiąc temu) żadna gra mi dobrze nie działa. Mniej wymagające bardzo zacinają, ale to w taki sposób, ze naprawde nie da się grać, ewentualnie w takim robloxie, na zdecydowanie mniejszych ustawieniach graficznych da się normalnie grać. Natomiast wspomniany wiedźmin nadal po prostu wywala z samego początku, pewnie dlatego, ze jest bardziej wymagajacy. W mniej niz połowa przypadków, gdy wywala wiedźmina wyświetla się błąd "instrukcja spod 0x000... odwoluje sie do pamieci pod adresem 0x000... pamiec nie moze byc read". Probowalem bardzo duzo rzeczy, takich jak odinstalowanie i zainstalowanie sterownikow, inne zalecane w internecie czynności, ba, nawet ram wymieniłem, ale nadal dzieje się to samo. O co chodzi?

xardas228
komentarz
komentarz

Podaj pełną specyfikację wraz z modelem i mocą zasilacza. Sterowniki odinstalowywałeś w trybie awaryjnym za pomocą programu DDU? Komputer tylko wyrzuca gry do pulpitu czy Bluescreeny też się zdarzają?

 

 

13 minut temu, Michal2113 napisał:

Pewnego razu grałem w Wiedźmina 3, wywaliło mi go. Myślałem ze zwykly crush, okej.

Crush powiadasz?

Michal2113
komentarz
komentarz

@xardas228
Lenovo Legion Y720
Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz   2.50 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    16,0 GB (dostępne: 15,9 GB)
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64
Pamięć to 1tb, wolne 250gb
Moc zasilacza to podajże 170W
Co do sterowników, tak, próbowałem je odinstalowywać za pomocą tegoż programu, a bluescreeny nigdy mi się nie zdarzyły.
 

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

A, to laptop. Pokaż WSZYSTKIE kolumny z programu HWInfo64 w trybie only sensors/tylko czujniki, odpal program i zostaw w tle, pograj minutę i pokaż screeny.

Michal2113
komentarz
komentarz

@xardas228 Podkreślam wpierw, iz pierwszy raz obsługiwałem ten program, wydaję mi się, ze zrobilem to co mialem. Gralem w mniej wymagajaca gre, wiec coś tam może być mniejsze, jak potrzeba to wejdę w choćby Assassina, w którym o wiele bardziej ścina.

obraz_2023-08-30_170743632.png

obraz_2023-08-30_170820930.png

obraz_2023-08-30_170847163.png

obraz_2023-08-30_170910442.png

obraz_2023-08-30_170927496.png

xardas228
komentarz
komentarz

Temperatura procesora wygląda nieźle, natomiast dobijasz do 92% wykorzystania pamięci ram, gra zaczyna korzystać z pliku wymiany i z tego powodu mogą być przycinki. Co tam miałeś odpalone że wciągnęło ponad 15GB ramu?

Michal2113
komentarz
komentarz

@xardas228 Roblox na najwyższych ustawieniach graficznych. Sytuacja dziwna, gdyż ramu mam 16, a gdy miałem 8 gra chodziła bez problemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.