x-kom hosting

Uszkodzony ram?

maisa
utworzono
utworzono

 Cześć,    

 

Posiadam G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black od około roku, nie dawno zobaczyłem że ceny mocno spadły więc dokupiłem tą samą kość, ale nie widziałem zwiększenia fps z grach,  zrobiłem test programem Heaven Benchmark 4.0 

 

Wynik 226.6 fps przy 4 kościach, a przy dwóch starych wynik 236,7, czy nowe kości są uszkodzone? 

1754376696_2kosci.jpg.2859ca37ba4f68ba9d18d1aba1f4be1d.jpg

952573666_4kosci.jpg.cd31db8e9670ae757febc549626a8554.jpg

  • Haha 1

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)
57 minut temu, maisa napisał:

czy nowe kości są uszkodzone? 

Raczej nie.

XMP włączyłeś po zainstalowaniu nowego ramu? Rozumiem że teraz masz 4x8GB? Jeśli nie korzystasz wielozadaniowo z komputera to 32GB tylko w kilku grach się sprawdzi.

maisa
komentarz
komentarz

XMP włączałem po zakupie komputera, teraz tylko dołożyłem dwie dodatkowe kości, w sumie mam 4x8gb

xardas228
komentarz
komentarz

No to wzrostu klatek nie odczujesz, na tą chwilę dosłownie kilka gier wykorzystuje duże ilości ramu, niższy wynik w benchmarku może być winą tego że kontroler pamięci w procesorze jest teraz bardziej obciążony poprzez to że musi ogarnąć 4 kości, dlatego zawsze lepiej jest sprzedać swój ram i kupić 2x16, tutaj masz napisane dlaczego. Sprawdź czy XMP nie wyłączyło się po dorzuceniu nowych kości i sprawdź czy nie ma nowszego biosu do twojej płyty głównej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.