x-kom hosting

4500 zł - Do gier, filmów i codziennego użytku.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: KillaHill ,
Miedziany
utworzono
utworzono

Cześć Wam, 

 

borykam się z myślą wymiany komputera, ale chciałbym zbudować coś wydajnego, ale jedocześnie możliwie jak najmniejszego. Komputer będzie mi służył do codziennego użytku w tym, przede wszystkim do gier i filmów, ale nie wykluczone, że czasami skorzystam z jakiegoś programu do obróbki zdjęć i filmów od adobe. 

- Posiadam monitor IIYAMA G-Master G2470HSU 24" 1920x1080px IPS 165Hz 0.8 ms,

- Nie planuje bawić się w overclocking

- Tak jak wspomniałem wyżej, chciałbym, żeby komputer był możliwie jak najmniejszy, ale planuję do niego wrzucić RTX 3060, więc zdaję sobie sprawę, że to może utrudnić zadanie. 

 

Starałem się to odpowiednio rozegrać i wszystko wskazuje na to, że obudowa pomimo płyty microATX zmieści kartę RTX3060 oraz wskazane chłodzenie procesora, nie wiem natomiast czy do płyty microATX można podłączyć RTX3060 i czy zasilacz musi być jakiś inny czy może być standardowy. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wskazówki i oceny :)

 

Tutaj wklejam moją propozycję ze sklepu proline: (bez obudowy)
https://proline.pl/koszyk/5de89f35

 

Tutaj wklejam proponowaną obudowę:
https://www.x-kom.pl/p/1123094-obudowa-do-komputera-logic-atos-argb.html#Opis

  • Rekomendowana odpowiedź
KillaHill
komentarz
komentarz

Za 4500 zł masz https://proline.pl/koszyk/35bc86dc z 5700X, 2x32GB, SSD 2TB w małe budzie

Zasilacz masz taniej w promocji z kodem 2914C7

  • Dziękuję 1
Miedziany
komentarz
komentarz (edytowane)

Już chciałem się poddać i szukać czegoś w normalnych rozmiarach. @KillaHill niesamowicie Ci dziękuję! :)

Widzę, że w obudowie zamontowany jest jeden wentylator 80mm, a z opisu wynika, że można zamontować nawet 7 wentylatorów, ale nie wskazują w jakich rozmiarach - jednak domyślam się, że raczej też o wymiarach 80mm. Polecasz dokupić więcej?

Miedziany
komentarz
komentarz

@KillaHill super, dziękuję Ci za poradę :) 

Miedziany
komentarz
komentarz

Postanowiłem napisać krótką recenzję komputera, ponieważ od kilku dni już stoi na moim biurku :) 

 

Zawsze chciałem złożyć sobie dobry, wydajny komputer i w końcu mi się to udało. Od dawna też myślałem o tym, żeby nie był on duży, jak to w zwyczaju mają wydajne maszyny. Udało się, dzięki @KillaHill złożyłem wydajny i możliwie najmniejszy PCet jaki do tej pory widziałem. Być może da się to jeszcze skurczyć, ale biorąc pod uwagę ile przestrzeni zostało to wątpię :D 

Tak więc, komputerek prezentuje się bardzo ładnie, choć zapakowany został w małą, ale za to bardzo ładną obudową z przeszklonym bokiem. Jestem zdumiony jak ta obudowa została zrobiona i mogę ją polecić każdemu kto też chciałby mieć komputer w formacie microATX. Obudowa jest w większości zrobiona ze stali, wyjątkiem jest chyba tylko górny panel z przyciskami 'power', 'restart' i dwoma złączmai USB no i boczny panel, który jest szklany. Tutaj pojawił się malutki minusik - brakowało jednej śrubki podtrzymującej panel co spowodowało wciśniecie się tego panelu do środka. Na szczęście udało się to poprawić dokręcając jedną śrubkę. Kolejnym malutkim minusikiem są ledwo zauważalne defekty lakiernicze, ale to dostrzega moje pedantyczne oko, które da się przymknąć na tą sprawę :) Obudowa jest przemyślana i stworzona bardzo precyzyjnie, a to pozwoliło upchnąć ogromną kartę graficzną, sporej wielkości chłodzenie procesora oraz zasilacza ATX. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie chłodzenia procesora cieczą i grafiki wertykalnie, ale to wymaga przeanalizowania czy faktycznie tak się wszystko zmieści no i pewnie zwiększyłoby koszty.

Nie powiem, że było łatwo, bo zajęło mi to kilka godzin, ale ostatecznie udało się wszystko ładnie w skrzyneczce ułożyć i podpiąć, temperatury są bardzo dobre, żaden podzespół się nie zagrzewa, a cyrkulacja powietrza wydaje się być w porządku. Nie udało się niestety zamontować dwóch wentylatorów na dole tak jak sugerował 
@KillaHill, przeszkadza w tym podpięty kabel pod złącze USB. Dlatego zamontowałem jeden wentylator na dole, a dwa u góry. Fabrycznie montowany z tyłu zostawiłem, bo 120mm tam się nie zmieści i musi zostać 80mm. 

 

Miałem lekki stres czy na pewno uda mi się ten komputer złożyć, ale niepotrzebnie, bo wszystko się udało bez komplikacji :) Jeżeli planujecie zakup komputera i zależy Wam na większej przestrzeni na biurku to mogę śmiało polecić Wam ten zestaw, który polecił mi wspomniany w tym poście @KillaHill - bardzo Ci dziękuję za fachową pomoc. Długo się zastanawiałem jak mogę się odwdzięczyć i uznałem, że mogę napisać właśnie krótką opinię, która pozytywnie oceni Twoją pracę i dobrany zestaw części :) Jeżeli jednak jest coś co mógłbym zrobić ponadto to napisz śmiało :)

IMG20230903200857.jpg

IMG20230903200921.jpg

IMG20230903200937.jpg

IMG20230903201107.jpg

KillaHill
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Miedziany napisał:

Nie udało się niestety zamontować dwóch wentylatorów na dole tak jak sugerował @KillaHill, przeszkadza w tym podpięty kabel pod złącze USB

Tego nie przewidziałem. Niech dobrze służy zestaw. 

  • Dziękuję 1
  • 6 miesięcy później...
anioł2009
komentarz
komentarz

Dziwne, ja tam zmiesciłem 2 arctici slim bez problemu 

 

Screenshot_1.jpg.3cf64170b45585e669a6110899fba862.jpg

Miedziany
komentarz
komentarz

@anioł2009 prawdopodobnie Twoja płyta główna ma przewód pod zasilanie USB w innym miejscu - w mojej płycie jest on idealnie na samym dole i ta, dosyć spora wtyczka tam przeszkadza, lekko haczy, a nie chciałem wyłamać tego złącza. 

image.png.39cfffbd6b38f34fce9ceb2746c3811c.pngimage.png.b68ebf1287de3348992e409a9b4332e4.png

KillaHill
komentarz
komentarz

To są takie niuanse, które trochę ciężko przewidzieć polecając zestaw. Sory. Sprawdź tam mniej więcej tak na oko co Ci się zmieści, są takie adapterki kątowe

https://www.morele.net/inline-adapter-katowy-19-pin-usb-3-0-33448u-10246371/ tutaj akurat pierwszy lepszy, u chińczyka zapewne znajdziesz taniej 

Miedziany
komentarz
komentarz

@KillaHill Kompletnie mi to nie przeszkadza, cyrkulacja powietrza jest dobra, temperatury są bardzo dobre, zestaw, który mi zaproponowałeś jest idealny dla mnie. Dlatego ten mały niuans to tylko forma ciekawostki :) 

anioł2009
komentarz
komentarz

Fakt, usb mialem wyzej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.