x-kom hosting

Nowy ram, inne opóżnienia

vit40
utworzono
utworzono

witam

Zakupilem nowy ram do swojego laptopa(pamiec w drodze), aktualnie mam 2x 4 gb samsunga 3200 ddr pc4 cl 22, ten nowy to kingston fury impact 2x8g 3200 ddr4 cl20

Moj laptop to hp pavilion 15ec-1086nw, amd ryzen 5  4000, gtx 1650ti, plyta glowna  hp87B2

Moje pytanie brzmi czy to prawda ze te nowe kosci moga nie dzialac z powodu tego ze sa inne czasy opoznien?

leelareso
komentarz
komentarz

tak, albo będą problemy z bsodami. Włóż i zobacz może nie będzie problemów jedynie może ci namieszać z ich prędkością ze względu na różnice w cl i np dobierze ci 3000mhz zamiast 3200

vit40
komentarz
komentarz

tylko ze ja nie chce dolozyc ram tylko wymienic calkowicie te kosci samsunga na kingstona 

Mogeto
komentarz
komentarz

Powinno działać. Nawet laptop nie wrzuci 3200 od razu, to zawsze jest możliwość skorygowania ustawień w biosie.

To naprawdę nie ma większego znaczenia czy będziesz miał 3000 czy 3200 oraz CL20, 21 czy 22. Przy konfiguracji typu R5 4500U + 1650Ti nie robi to różnicy.

Najważniejsze jest, że zwiększyłeś pojemność z 8 na 16GB.

vit40
komentarz
komentarz

problem jest taki ze ja nie mam pojecia jak wejsc do ustawien zaawansowanych bios na tym lapku, podobno w wielu modelach hp nie ma takiej mozliwosci

Mogeto
komentarz
komentarz

Jak wstawisz pamięć RAM, zrób zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka Memory) i pokaż, to zobaczymy czy od razu wskoczyło na 3200 CL20.

vit40
komentarz
komentarz

ok, pamiec ma byc w poniedzialek

vit40
komentarz
komentarz

pamiec dziala

mem test 4xpass

 

Bez tytułu cpuz 2.png

Mogeto
komentarz
komentarz

Wszystko wygląda dobrze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.