x-kom hosting

Jaki router na piętro do światłowodu?

kubikolos
utworzono
utworzono

Witam. Orange dziś (23.08.2023) wyprowadził mi przewód swiatłowodowy. Jak tylko adres się pojawi to skorzystam z usługi światłowodu T-Mobile. Pytanie jest nastepujące czy ktoś z Was wie może czy można podpiąć drugi router do tego, który daje T-Mobile jako Access Point tak aby na piętrze kablem połączyć PC + switch do konsol (również kabel). Choć wtedy jak będę miał drugi router na górze (wszystko w jednym pokoju) to konsole nawet po WiFi. Czy to jest w ogóle możliwe aby na drugim routerze puścić tryb Access Point? Ja NAT'u raczej nie otworzę. Niestety na czacie T-Mobile niczego się nie dowiem a o samym routerze od nich nie wiadomo w zasadzie nic konkretnego. Jak będę umawiał montera to podpytam czy w ogóle jest możliwośc montażu ONT. Jak dobrze się orientuję to ONT pozwala na montaż własnego routera? 

Myślę tak do 800-1000zł to według mnie idealny sweetspot. WiFi6 już najlepiej. Ten drugi router ma tylko konsole ogarnąć i PC także większych fajerwerków nie potrzebuję. Tak aby wykorzystać te łącze w "całości" najlepiej. QOS mi nie będzie potrzebny.

Jeśli tak to jaki router byście polecili najlepszy do moich potrzeb? Dziękuję za pomoc!

szaki
komentarz
komentarz

Kupuj co sobie wymarzysz, po konfiguracji będzie działać i jako AP i jako router. Tylko zastanów się czy brać T-Mobile. Jak chcesz ONT to pewnie publiczny IP to bierz albo Orange albo INEA która daje symetryka w fajnej cenie albo lokalny operator

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.