x-kom hosting

Temperatury procesora. Czy dobre?

zigi90
utworzono
utworzono

Witam mam do was pytanie dotyczące temperatur mojego procesora. Otóż zamontowałem Ryzena 7 5700x3D wraz z chłodzeniem be quiet! Dark Rock Pro 4 do tego nałożyłem pastę DC2. No i mam do was pytanie odnośnie moich temperatur. Tak się one prezentują po około godziny gry. Najbardziej niepokoi mnie statystyka CCD gdyż jest ona podkreślona na czerwono. Może ktoś powiedzieć czy to normalne temperatury?

temperatury.PNG

xardas228
komentarz
komentarz

Wygląda na chwilowy skok temperatury bo średnia temperatura jest na dużo niższym poziomie, niestety ccd będzie gorące bo cache jest tak zamontowany że przeszkadza w wymianie ciepła. Póki utrzymasz średnią poniżej 85-90 i przy thermal throttling/dławienie termiczne będzie "No" w HWInfo to nie ma się czym przejmować.

zigi90
komentarz
komentarz

Tylko nigdzie nie widzę tej opcji do sprawdzenia throtling w HWInfo. Jedyne informacje jakie mam z programu to takie:2.PNG.70e74d990247368115b13559598f9c93.PNG1.thumb.PNG.5d222874d5e8aeedae0253cdb08c37c1.PNG

xardas228
komentarz
komentarz

A bo to chyba jest HWMonitor z ciemnym skinem? HWInfo64 to inny program, odpalasz w trybie tylko czujniki/only sensors i tam znajdziesz.

zigi90
komentarz
komentarz

Rzeczywiście miałem inny program. W tym drugim programie wygląda to tak: TEMPER.thumb.PNG.f7432431659ca1b3da57fcacb3c37b9a.PNG

Więc chyba wszystko w porządku.

Sławomir
komentarz
komentarz

Jeżeli te maksymalne temp są tylko przy wczytywaniu gier, a nie w trakcie to może być, choć dla mnie to i tak wysokie liczby jak na takie chłodzenie.

xardas228
komentarz
komentarz

Niestety jest dużo tematów na reddicie dotyczących samego 5800x3D i są nawet tematy z Dark Rock Pro 4, ludzie ze słabo wentylowanymi obudowami mają po 95 stopni w chwilowych skokach a Ci z lepszymi obudowami 85, pomaga na to trochę undervolting. Są też jakieś "ciekawe" sposoby na "undervolting" jak ten.

Sławomir
komentarz
komentarz

UV, jak tutaj chodzi na 1.235v.. to nie ma sensu.

Ten procesor powinien mieć w teorii niższe temp niż zwykły 5800x, ze względu na niższe zegary.

Jednak nie wiem jak na oddawanie ciepła działa ten pakiet pamięci L3.

xardas228
komentarz
komentarz

Właśnie dlatego pisałem o PBO Tuner 2 bo ludzie piszą że trochę pomaga. Właściwie to ten nowy pakiet 3D V-Cache "leży" na starym L3 i jako dodatkowy element wpływa negatywnie na temperatury, to że obniżyli zegary "podobno" jest winą tego że 3D V-Cache nie wytrzymuje wyższych napięć(przegrzewa się?)

Sławomir
komentarz
komentarz

Raczej od  napięcia powyżej 1.3v się pali.

Ale i tak dziwne te tempy.

Ja na mugen 5 takich nie miałem

zigi90
komentarz
komentarz

Dobra pobawiłem się tym programem PBO2 i udało mi się zbić temperatury. W grach wyglądajtemperatur1.thumb.PNG.3fc124fe126941303681328bef9df87c.PNGą mniej więcej tak:

 

W testach np Cinebench czy Prime wyglądają podobnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.