x-kom hosting

clonezilla - problem z wgraniem obrazu dysku

Rafał87
utworzono
utworzono

Witam,

mam problem z przeniesieniem windowsa 10 na inny dysk.

mam w laptopie 2 dyski, SSD m2 Sata 120GB i HDD 1TB, win 10 stoi na ssd. Kupiłem nowy SSD PCIe NVMe 1TB i chce przenieś system. Z tego co wyszperałem w sieci płyta laptopa (acer aspire A515-51G) obsługuje dyski nvme. Zrobiłem obraz dysku za pomocą clonezilla na pendrive'ie. Podmieniłem dyski ssd a hdd dla bezpieczeństwa odłączyłem. W biosie nowy dysk ssd nvme jest widoczny, problem pojawia się w clonezilla, na początku gdzie szuka podłączonych nośników wykrywa nowy ssd i pendrive ale już jak przejdziemy dalej to do wyboru jest tylko pendrive. Choć nie do końca rozumiem przebieg tego procesu gdyż wygląda tak samo jak tworzenie obrazu do zapisu a ja chciałem teraz obraz wrzucić na nowy ssd. Niby robię jak na filmikach na youtubie ale jednak wygląda to trochę inaczej. Ktoś coś poradzi? Oczywiście stawiania nowego systemu wolałbym uniknąć.

Rafał87
komentarz
komentarz

problem rozwiązany, w sumie nie wiem co było nie tak za 3cim razem poszło, wgrało obraz na nowy dysk ale windows i tak nie startuje. Włącza się naprawa dysku, próbuje coś się naprawiać ale bez rezultatu. Problemem może być brak sterowników nvme które niby są w windowsie 10 ale skoro wcześniej nie było takiego dysku to windows ich nie instalował. Kombinuję jak to dograć do windowsa ale mi nie idzie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.