x-kom hosting

Zasilacz weteran + obudowa

Krzysztofowy
utworzono
utworzono

Witam,

Po dokupieniu karty asus dual rx6700 xt nie wystarczy mi kabla do zasilania CPU i zobaczylem, ze można dokupić przedluzke EPS. Zaczalem sie jednak zastanawiac czy moj zasilacz weteran uciagnie wszystko jak trzeba. Mysle ze moze miec nawet ponad 12 lat, chociaz nigdy nie bylo z nim zadnego problemu. Jesli chodzi o moc to powinien spokojnie, ale jednak zastanawia mnie wiek- model to OCZ600SXS2. Czy przedluzka zalatwi temat czy moze myslec o nowym, a jesli tak to jakim? Druga sprawa to obudowa. Na razie wszystko wrzucilem do starego zalmana z1, ale robi sie ciasno i malo elegancko wiec niedlugo bede chcial tez nowa skrzynke. Nie zalezy mi na ledach i wygladzie.

 

Całość zestawu:

Msi B-550 a pro

Asus dual rx 6700xt 

Ryzen 5 5600

Ram 2x16gb goodram 

Ssd 256 gb i hdd 1 tb

Ocz600sxs2 

xardas228
komentarz
komentarz

Co do obudowy to całkiem ciekawą opcją jest ZENPC Z1 Mesh Glass Black 4x Arctic P12, w zestawie są aż 4 wentylatory Arctic P12 lub Genesis IRID 505 V2

Zasilacz przydałoby się wymienić, około 2 lata temu poszedł u mnie z dymem OCZ Fata1ty 550W, na szczęście nie zabrał nic ze sobą ale nadal są to bardzo stare zasilacze. Jaki budżet na zasilacz?

Krzysztofowy
komentarz
komentarz

A jaki potrzeba? :) 300-350? Juz chyba idzie dostać w tej cenie coś sensownego? Nie ukrywam, ze przez ten OCZ zapomnialem na ponad dekade o czymś takim jak problemy z zasilaczem i teraz tez nie chcialbym badziewia. Wole dołożyć wiecej i miec spokoj. A co do obudowy to dokladnie cos takiego mialem na mysli. Dzieki za propozycje

xardas228
komentarz
komentarz

Z 10-letnią gwarancją MSI MPG A850G PCIE5

Z 7-letnią MSI MAG A750GL PCIE5 750W

Z 3-letnią Seasonic a12 600W

Z 5-letnią MSI MAG A550BN 550W

Z 5-letnią be quiet! System Power 10 550W

 

Pierwszy to jednostka z zapasem mocy na przyszłość, drugi też, ale to świeża jednostka czyli może mieć problemy wieku dziecięcego. Reszta to budżetowe rozwiązania na tu i teraz. Szkoda że nie ma jeszcze testów tego MSI MAG A750GL bo cena bardzo zachęcająca, aczkolwiek MSI mocno weszło na rynek zasilaczy i jest szansa że to jednostka bliźniaczo podobna do reszty tylko ze zmienionym kablem 12PHWR

Krzysztofowy
komentarz
komentarz

Zdecydowalem sie na obudowe genesis irid 505 oraz zasilacz seasonic a12 600w. czyli budzetowe warianty. Dziekuje za pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.