x-kom hosting

Czy warto dokupić ram do tego zestawu?

milan94
utworzono
utworzono

Witam, czy warto dokupić ram 16 GB myślałem o 2x8 GB ponieważ mam jeszcze dwa puste sloty? Z tego co widzę chyba moje kości nie są już dostępne nowe więc szukał bym używek chyba ,że wchodzi w grę inny producent co tym myślicie?

Posiadam następujący zestaw:

CPU: Intel i7 11700K

GPU: RTX 3080 Gigabyte

Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer II 240

Płyta główna: Z590M Gaming X

Ram: Crucial 16GB(2x8) 3600 MHz CL 16 BallistixBlack 

Zasilacz Corsair CX750M 750W 80 Plus Bronze

Wiatraki Front: 3x BeQuiet Pure Wings2  120mm

Wiatrak tył: 1x BeQuiet Pure Wing2 140mm

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

xardas228
komentarz
komentarz

Zależy od tego co robisz na tym komputerze, ale raczej warto, natomiast raczej sprzedaj swój ram i kup 2x16. Kontroler pamięci w procesorze lepiej to zniesie, bo przy czterech kościach potrafią być różne kwiatki. Tutaj masz plusy i minusy różnych rozwiązań.

milan94
komentarz
komentarz

A dasz propozycje ramów w które można by było zainwestować i mieć progres?

Jakaś alternatywa tych obecnych używam z profilem XMP na 3600 Mhz

xardas228
komentarz
komentarz

Najtańsze 2x16 3600 CL16, wyżej zysk względem ceny i ryzyka że XMP nie odpali jest zbyt duży żeby miało to sens.

20 minut temu, milan94 napisał:

progres

Jeśli masz na myśli więcej klatek w grach to raczej nie będzie żadnego progresu, trzeba sprawdzić czy zapełniasz obecny ram i komputer musi korzystać z pliku wymiany, ściągnij program HWInfo64 odpal w trybie only sensors i pograj w gry które grasz zazwyczaj, następnie sprawdź czy jesteś w stanie dobić do czerwonych wartości tutaj:

https://i.imgur.com/hn3YW6s.png

milan94
komentarz
komentarz

W porządku jutro pogram z włączonym programem i wyślę wyniki tutaj.

na dzień dzisiejszy to wygląda tak  image.png.3dcdb8aeec61946652c7d0bcb5c598f2.png

milan94
komentarz
komentarz

Przesyłam dane po sesji w Baldurs Gate3 

image.png.1adfdd57d9801e43834ca8c21a9c5f31.png

xardas228
komentarz
komentarz

No właśnie, w dobrze zoptymalizowanych grach nic nie da dodatkowy ram.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.