x-kom hosting

rozdzielczość

godwik
utworzono
utworzono

cześć. Mam problem z rozdzielczościa w swoim komputerze. System win 10, GTX 750. Sterowniki mam najnowsze, Gdy ustawiam 1920 x 1080 to wszystko działa przez 2/3 minuty. potem na sekunde wyskakuje black screen, pojawia się charakterystyczny dźwięk systemowy gdy się coś odłącza, i rozdzielczość wraca na 1024 x 768. Co to może być?

 

leelareso
komentarz
komentarz

wygląda na uszkodzoną grafikę. W każdej grze to się dzieje? Jakie masz temperatury?

godwik
komentarz
komentarz

@leelareso nie dzieje sie w grach bo nawet nie mam jak ich odpalic. Dzieje sie często po prostu na pulpicie. Najgorzej zaczyna się jak wchodze w aplikacje nvidia. Wtedy co kilka sekund pojawia sie black screen. Dodam jeszcze ze 2 tygodnie temu robiłem update do windowsa 10 ponieważ wcześniej była zainstalowana 7. Co do temperatur dam znać pozniej bo obecnie nie mam dostępu do komputera. Dzieki za odpowiedź:)

 

godwik
komentarz
komentarz (edytowane)

l

xardas228
komentarz
komentarz

Podaj resztę sprzętu wraz z mocą i modelem zasilacza. Starsze sprzęty źle znoszą aktualizację z win 7 do win 10, wolą czystą instalację, więc tego też bym spróbował. Może też być tak że to już czas tej ponad dziewięcioletniej karty.

godwik
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso według nvidia experience temperatura to 63 stopnie. Dodam ze to temperatura przy braku obciązenia. Otwarta jest przeglądarka i program nvidii

 

 

godwik
komentarz
komentarz

@xardas228 hej, dzięki za komentarz. Intel i7 4770, zasilacz akyga ak-b1 600W. Jeśli chodzi o instalacje to nie dało się zainstalować bezpośrednio z poziomu komputera ponieważ był zainstalowany nieaktywny windows 7. Musiałem się poratować nośnikiem zewnetrznym, windows 10 jest również nieaktywowany.

leelareso
komentarz
komentarz
10 minut temu, godwik napisał:

zasilacz akyga ak-b1 600W

Wyrzuć to zanim wybuchnie.

  • Dobra wypowiedź 1
xardas228
komentarz
komentarz

Zasilacz z czarnej listy, mógł degradować sekcję zasilania karty wraz z upływem czasu i ją powoli uszkadzać.

leelareso
komentarz
komentarz

I tak miałeś szczęście, że nie wcześniej coś pierdykło. Teraz ciekawe czy tylko grafika czy coś jeszcze.

godwik
komentarz
komentarz

@leelareso czyli rozumiem ze grafika jest do wyrzucenia? Zmiana zasilacza ma sens czy nic to nie zmieni w tym momencie? Lepiej zainwestować w te dwie rzeczy czy zbierać na nowy sprzęt a ten godnie pożegnać?

xardas228
komentarz
komentarz

Jak masz tam te 16GB ramu w dwóch kościach to teoretycznie można kupić zasilacz jakiś podstawowy typu MSI MAG A550BN 550W za ~250 zł i radeona RX6600 lub używaną 1660 Super i coś pomyśleć, ale to musisz określić budżet i potrzeby, w jakie gry planujesz grać, jaki masz monitor. A jeśli nowy komputer to sprawdzić na nowym zasilaczu co żyje i sprzedać stare części. Cokolwiek byś zaplanował nowy zasilacz i sprawdzenie czy ten nie uszkodził płyty głównej to podstawa.

godwik
komentarz
komentarz

@xardas228 @leelaresozaniose pacjenta do serwisu i zobacze co tam zrobią. Zupełnie sie nie znam na takich sprawach. Miałem nadzieję ze to kwestia softu ale no... mówi sie trudno:( dziękuję wam bardzo za pomoc, tygodnie szukałem informacji:)

Wszystkiego dobrego!

leelareso
komentarz
komentarz

Tylko cię skasują ze 200 zl

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.