x-kom hosting

Wysoka temperatura procesora.

Kvm3k
utworzono
utworzono

Cześć! Mam problem z temp procesora, jest zbyt wysoka - waha się od 55-80 bez obciążenia. Pastę termoprzewodzącą wymieniłem, bez zmian - temperatury takie same.

Procesor i7 9700k,

nzxt kraken 120 aio

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Kvm3k napisał:

nzxt kraken 120 aio

120 aio to nic więcej niż ściema gdzie pierwsze lepsze powietrzne aio będzie bardziej wydajne a co temperatur to pewnie coś źle zamontowałeś albo pompa siadła. Ustawiałeś w biosie pompkę na max obroty?

Kvm3k
komentarz
komentarz

@leelareso

Podłączyłem tak jak było, sprawdziłem wszystkie połączenia. Jest jak należy. 
w biosie zmieniłem ustawienia pompki na maxa, nie pomaga.

Kvm3k
komentarz
komentarz

Bios jest aktualny.

 

6BB7CCDB-DD31-4E8B-A4ED-ED4C029F7B2A.jpeg

2276B79E-9EA7-4A35-A9EF-C8F0438CD09E.jpeg

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

musisz mieć coś źle zamontowany bo nie powinno być 80c w biosie nawet gdyby była pompka uszkodzona, ewentualnie czujnik musi być zrypany w procku, przewody są ciepłe? Bo powinny być na 100% przy takiej temperaturze.

To ogólnie się nagle stało czy coś robiłeś np czyściłeś, zmieniałeś pastę, wyciągałeś procesor?

Kvm3k
komentarz
komentarz (edytowane)

Przy normalnym użytkowaniu wyłączył mi się komputer, odczekałem chwile i włączyłem - sprawdziłem temperatury, wymieniłem paste - nie pomogło. To napisałem na forum.

dwa filmiki wrzucam, jeden po starcie. A drugi dwie/trzy minuty po.

 

edit: nie chce się wrzucic pierwszy filmiki w każdym razie na nim jest temp w okolicy 50. Aktualnie po kilku minutach jest 70

leelareso
komentarz
komentarz
20 minut temu, leelareso napisał:

przewody są ciepłe? Bo powinny być na 100% przy takiej temperaturze.

To ogólnie się nagle stało czy coś robiłeś np czyściłeś, zmieniałeś pastę, wyciągałeś procesor?

Blokopompka też ciepła?

 

Kvm3k
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Może dosłownie delikatnie - widać, ze ma wyższa temperaturę niż pokojowa, ale nie jakoś bardzo. 

 

leelareso
komentarz
komentarz

czyli coś źle zamontowane musi, masz jakieś inny chłodzenie na podmiankę?

Kvm3k
komentarz
komentarz

Właśnie nie mam innego na podmiankę… 

leelareso
komentarz
komentarz

nie pomieszałeś kołków od amd z tymi od intela?

Kvm3k
komentarz
komentarz

@leelareso nie miałem takiej możliwości, mam tylko jedne.

Bartiii95
komentarz
komentarz

Może spróbuj na boxowym chłodzeniu?

xardas228
komentarz
komentarz

9700k był sprzedawany chyba bez chłodzenia box, zresztą na intelowskim boxie i tak jest throttling z buta. Jak nie masz nic na podmiankę to musisz poszukać po znajomych/zanieść do jakiegoś lokalnego serwisu na testy/kupić coś pokroju tego

Hdrsky
komentarz
komentarz

Ostatnio kupiłem za 1200 płytę główną MSI Mag Tomahawk z690 ddr5 . Zmontowałem wszystko prawidłowo i temperatury wywalało nieziemsko. 105 stopni + dławienie termiczne. Odesłałem płytę i okazało się l,że uszkodzona...  

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.