x-kom hosting

brak możliwości kontroli obrotów po wymianie obudowy

Eatewedd
utworzono
utworzono

witam
wymieniałem dzisiaj starą obudowę na taką i mam problem. Mianowicie wentylatory ktore zostaly dolaczone do obudowy sa strasznie glosne, w dodatku nie moge kontrolowac obrotow :/ 
Kontroler zostal dolaczony, wszystko podlaczylem tak jak powinno byc (nawet upewnialem sie jak to wyglada w manualu :E) i niestety zadnych efektow. W biosie widze ze trzymaja 1800pwm i za zadne skarby nie chca zejsc nizej albo wejsc wyzej xD
Do starej obudowy dokupilem taki maly hub za 20zl i wentylatory z tamtej obudowy w pelni dalo sie kontrolowac, a tutaj jak na zlosc pomimo lepszego kontrolera - nie idzie.

Kontroler jest zasilany przez sata, przewod od sysfan jest podlaczony dobrze, przewodu od argb nie podlacze nigdzie z tego wzgledu ze mam na pokladzie i7 4770k wiec i mobo nie nalezy do najnowszych:D

Any ideas o co moze sie rozchodzic?

anioł2009
komentarz
komentarz

a wentylatory posiadają pwm czy to zwykłe 3 pinowe wentyle ?

Eatewedd
komentarz
komentarz

@anioł2009 Posiadaja, sa 4 pinowe

anioł2009
komentarz
komentarz

I nawet jak zmieniasz wartość obrotów w biosie w tym gnieździe (sys_fan) to nie zmienia się nic?

leelareso
komentarz
komentarz

A próbowałeś też zmniejszać napięciem zamiast pwm w biosie?

Eatewedd
komentarz
komentarz

@anioł2009 dokladnie tak, zmieniam te wartosci procentowe i kompletnie nic sie nie dzieje
@leelareso chyba nie mam takiej mozliwosci zeby napiecie zmieniac, tylko procent

leelareso
komentarz
komentarz

A sam wentylator podpięty do płyty normalnie się zachowuje? Hub jak mniemam ma kontrole pwm 4 piny?

Eatewedd
komentarz
komentarz

@leelareso Z tego co probowalem na szybko to 3 ktore sprawdzilem pojedynczo nie reaguja na pwm ustawiane w biosie

anioł2009
komentarz
komentarz

czyli albo wentyle nie mają pwm albo płyta ( to gniazdo konkretne )

Eatewedd
komentarz
komentarz

@anioł2009 Wentyle ponoc maja bo tak jest napisane na xkomie, a plyta ma bo tak jak pisalem, w starej obudowie normalnie dalo rade kontrolowac wszystkie inne wentylatory

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

coś z wentylatorami musi być nie tak skoro nie działają pod pwm a nie problem w obudowie, masz stare wentylatory to zobacz czy one działają normallnie

Edytowane przez leelareso
Eatewedd
komentarz
komentarz

@leelareso @anioł2009
problem rozwiazany. Przelaczylem sie z sysfan na cpu_fan i podlaczylem chlodzenie procka do kontrolera i wszystko hula, tyle ze z malymi obrotami bo takie mam ustawione na cpu.
Swoja droga, ciekawi mnie dlaczego owe wentylatory nie reaguja nic a nic na sysfan. W starej obudowie tak jak mowilem mialem najtanszy hub jaki znalazlem na allegro, do niego podlaczony jeden wentylator 4pinowy i zdaje sie dwa 3 pinowe i wszystko ladnie, zgrabnie funkcjonowalo. Juz w pewnym momencie zwatpilem czy moje mobo ma cos takiego jak kontrola PWM :E Jakies pomysly dlaczego sie obrazil? Resetowac biosu nie chce bo mam procesor zakrecony, wiec opcje z jakims bugiem mobo wykluczam. Uszkodzenie w trakcie przenoszenia z jednej obudowy do drugiej tez wykluczam. O co mu moze chodzic? :D

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Obudowa mu sie nie podoba :evil:

Nie no...tak na serio to moze jakis konflikt sys fan z nowym kontrolerem z tej budy? Trzeba by sie temu blizej przyjrzec 

Eatewedd
komentarz
komentarz

Moze byc ze sie nie podoba :D
W tym tygodniu ciezko z czasem, ale na pewno bede badal o co chodzi. Jak nie zapomne to dla ciekawskich dam znac o co chodzi.
Dzieki za pomoc :)

xardas228
komentarz
komentarz

A podaj jeszcze model płyty głównej.

Eatewedd
komentarz
komentarz

MSI B85M-E45 zdaje sie, jestem w pracy wiec nie sprawdze ale na 99% to ta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.