x-kom hosting

Temperatury Ryzen 5 5600.

Svverx
utworzono
utworzono

Cześć, zmodernizowałem dzisiaj mój komputer. Włożyłem Ryzen 5 5600, chłodzenie wodne Thermaltake TH240 ARGB, płyta główna Aorus B450 Pro.
Sprawa wygląda następująco że nie wiem czy temperatury w spoczynku są ok.. Na załączonym zdjęciu widać temperatury podczas przeglądania internetu.
Czy temperatury są okej zważając że posiadam chłodzenie wodne? W pokoju w te letnie upały posiadam ok 30 stopni.. Jestem bardzo wyczulony na tym punkcie i nie wiem czy przesadzam czy wszystko jest okej. Obudowa be quiet! Pure Base 500DX oraz 6x Corsair LL120 (1x tył, 2x chłodnica top, 3x przód). Dzięki i pozdrawiam.
 

obraz_2023-08-20_201747.png

leelareso
komentarz
komentarz

Są normalne, poza tym to tylko 240 gdzie wydajnościowo jest nieraz gorsza od powietrza + zależy jaką pastę nałożyłeś.

Svverx
komentarz
komentarz

@leelareso Pasta to ta co była w zestawie (nie mam pojęcia jak się nazywa). Polecasz może jakąś inną pastę? Oraz czy takie wartości jakie posiadam na załączniku są okej? Jest to moje pierwsze aio i chciałbym się trochę dowiedzieć jak należy ustawiać RPM pompy oraz wentylatorów na chłodnicy. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź..

obraz_2023-08-20_210031.png

obraz_2023-08-20_210222.png

leelareso
komentarz
komentarz

Wentylatory wg uznania (komfort dla uszu a wydajność) a pompa powinna chodzić na stałych obrotach by nie uległa awarii, jak masz cichą pompę to możesz ustawić na max 100% i ją zostawić a co do pasty to Thermal Grizzly Kryonaut

Svverx
komentarz
komentarz

Okej, dzięki bardzo za pomoc! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.