x-kom hosting

Navis F240 + Ryzen 7 57003dx

bartosz94
utworzono
utworzono

Witam mam problem z ww chłodzeniem. Otóż zamontowałem chłodzenie na topie obudowy którą jest Signum SG7V EVO TG. Otóż moim problemem jest dziwny dźwięk który wydobywa się z chłodzenia. Chodzi mi o to że jak chłodzenie zacznie szybciej chodzić to słuchać irytujący dźwięk tak jakby kable obijały się o wentylatory. Jednak sprawdzałem to i żadne kable nie ocierają wentylatorów. Na pewno nie jest to wina chłodzenia gdyż po jej wyjęciu z poza obudowy nie ma takiego dźwięku. Czy to możliwe że jakieś wibracje spowodowane chłodzeniem mogą powodować taki irytujący dźwięk. Próbowałem już przesuwać chłodnice i w każdej pozycji dzieje się to samo. Miał ktoś podobny przypadek?

anioł2009
komentarz
komentarz

a  to nie pompa przypadkiem ? Może są bąble powietrza i przy szybszych obrotach to tam bulgocze, ewentualnie jest uszkodzony wirnik po prostu.

  • Dziękuję 1
bartosz94
komentarz
komentarz

No właśnie jak wyciągnę chłodnice poza obudowę to takiego dźwięku nie mam. Jak założę z powrotem i ją przykręcę to się pojawiają. Wszystko sprawdziłem, podkręcane jest wszystko i nic. 

anioł2009
komentarz
komentarz

właśnie o to chodzi że albo pompa albo wentylator jak przekrzywi się w osi ( podczas zmiany pozycji przy wyciaganiu ) dźwięk się zmieni. Przez forum ciężko stwierdzić , przyłóż ucho i dokładnie zbadaj źródło tego dzwięku.

  • Dziękuję 1
bartosz94
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno dźwięk wydobywa się z wentylatorów. Spróbuję to nagrać i wrzucić. Pod obciążeniem np w grach słychać to cały czas.

https://streamable.com/aicocl

anioł2009
komentarz
komentarz

Słychac jakby wentylatory obcierały o kabel, albo obudowę wentylatora. Trzeba wyjąc i patrzeć w którym miejscu obciera, nie ma innej rady

  • Dziękuję 1
bartosz94
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra chyba udało mi się zlokalizować źródło hałasu. Gdzieś na środku chłodzenia jak mocniej ścisne chłodnice palcem z obudową to dźwięk ustaje. Ale już nie mogę tego mocniej dokręcić do obudowy bo śruby maksymalnie już dokręcone są. Wentylatory również są już dokręcone na max. I teraz nie wiem czy to wina obudowy czy samego chłodzenia. W zaznaczonym miejscu jak dociskam do obudowy to ustaje dźwięk.

IMG_20230821_110841.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Dziwne... a jak odkrecisz chlodnice i będziesz trzymał ją w ręku to dźwięk ustanie ? Może blacha przenosi wibracje i stuka o chłodnice? Ciężko stwierdzić przez forum...

  • Dziękuję 1
bartosz94
komentarz
komentarz

Tak jak wyciągnę chłodnice z obudowy i trzymam w ręku to tego dźwięku nie ma. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Może daj gumowe podkładki miedzy obudowe a chlodnice na srubach :hm:

  • Dziękuję 1
bartosz94
komentarz
komentarz

Spróbuję właśnie jakieś podkładki dać i zobaczę co się będzie działo 

anioł2009
komentarz
komentarz

@bartosz94 ewentualnie nie gruba taśma piankowa na chłodnicy...tak żeby wyizolowała się od budy, uwaga bierz pod uwagę grubość żeby śruby trzymały Ci chłodnicę ;)  Próbuj, w tym cała zabawa 

  • Dziękuję 1
bartosz94
komentarz
komentarz

Dobra dałem gumowe podkładki i do tego dłuższe śruby i rzeczywiście już się nie pojawiał dźwięk. Druga sprawa że teraz temperatury ustabilizowały się i max po pół godziny w grze np Diablo 4 osiągają temperaturę 75 stopni gdzie wcześniej miałem o około 10 więcej. 

anioł2009
komentarz
komentarz

No i gitarka

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.