x-kom hosting

Wycena PC

JLLagrange
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim. Chciałbym sprzedać PC, ale jestem totalnym amatorem w tematyce elektroniki i szukam pomocy w wycenie sprzętu.

Mój obecny komputer to:

•Procesor- AMD Ryzen 9 5900X dwunastordzeniowy, 3.7 GHz
•Zasilacz- Silentium Vero L3 700W
•Grafika- Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4GB
•RAM- 1 kostka HyperX Predator 8GB + dwie kostki tego samego ale po 4 GB, 2400 MHz każdy
•SSD- Samsung 870 Evo 1TB
•Płyta główna- MSI B450M BAZOOKA V2
•Obudowa- Genesis IRID 300 (mniejsza o nią)

Mam faktury na cały powyższy sprzęt.

 

Moje pytania do bardziej ogarniętych w temacie kolegów:

-O ile taniej od nowych części warto wystawić te moje, używane? Grafikę i płyty głównej używam od 2019 roku, resztę od 2022.
-Gdzie wystawia się komputery na sprzedaż? Allegro, olx, grupy na Facebooku? Czy skupy komputerów mają w moim wypadku jakiś sens? 
-Czy opłaca mi się wystawić kompa na części, czy lepiej szukać kupca który weźmie całość?

 


Z góry dziękuję za każdą pomoc! :)

leelareso
komentarz
komentarz

W całości ciężko będzie ci sprzedać a ceny możesz sobie porównać na allegro z używanymi i sobie zrobisz wycenę.

xardas228
komentarz
komentarz

Generalnie najprościej wchodzisz w archiwum allegro, wyszukujesz część i patrzysz w jakiej ostatnio cenie poszła działająca używka (najlepiej w stanie podobnym do twojego) dalej jak w skokach narciarskich odrzucasz skrajne not... ceny i masz gotowe ceny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.