x-kom hosting

Komputer co kilka bootów po 5min robi czarny ekran pokazuje lampkę CPU, wcześniej pokazywał DRAM

w1nd3ex
utworzono
utworzono (edytowane)
4 tygodnie temu ulepszyłem GTX'a 1650 na RX'a 6700xt miałem od tego czasu co kilka bootów lampkę VGA(pomimo tego komputer działał normalnie) miałem również problem ze sterownikami(z tego powodu był w beznadziejnym serwisie 2 tygodnie i oddałem do innego na kilka dni po tym) problemy ze sterownikami odeszły ale w jednej grze miałem co jakieś 10 minut mruganie ekranu więc postanowiłem je przeinstalować. Co z resztą naprawiło problem. Po tym zaczęło się coś dziwnego dziać. Kilka dni po przeinstalowaniu sterowników około 5 min. po włączeniu zrobił mi się czarny ekran i zapaliła się lampka DRAM. Po wyłączeniu i włączeniu zasilacza a następnie włączeniu PC przecyklował kilka razy i włączył się normalnie (BIOS został zresetowany). Przydarzyło mi się to również przedwczoraj. Próbowałem już wiele rzeczy na naprawę wcześniej więc ostatecznie postanowiłem zmienić wersję BIOS-u z najnowszej na jedną z wcześniejszych. Co ciekawe zmienienie wersji BIOS-u naprawiło problem z tym, że lampka vga zapalała się co kilka bootów. Dodam, że pomimo, iż lampka VGA się paliła to komputer działał normalnie. Aczkolwiek pozostał problem z tym, że dzień po zmienieniu wersji BIOS ok. 5 min po włączeniu PC pojawił mi się czarny ekran. Stało mi się już to dwa razy. Tylko tym razem zamiast lampki DRAM świeciła się lampka CPU. Pytałem się wiele razy na różnych forach aczkolwiek praktycznie nikt mi nie odpowiadał. Tylko jedna osoba zasugerowała, że to może być problem z płytą główną, więc już zamówiłem nową żeby sprawdzić. Na koniec dodam, że jeśli ekran nagle nie zrobi się czarny kilka minut po włączeniu komputera i normalnie chodzi w bardzo wymagających grach. Czarny ekran się robi czasami i tylko mniej niż 10 min po włączeniu. Za każdym razem kiedy mi wywala ekran i lampka się świeci po ponownym włączeniu komp cykluje kilka razy i ustawienia BIOSu są zwracane do fabrycznych. Jednak jeśli by się okazało, że to nie wina płyty to nie wiem co następnie próbować. Czy w tym momencie dobrym posunięciem to wymiana płyty głównej?
Oto co próbowałem:
- Wyjęcie i włożenie ponownie kablów w pc, sprawdzenie czy połączenia są prawidłowe
- Reset BIOS
- Przeinstalowanie BIOS
- Zmiana wersji BIOS na wcześniejszą
- Przeinstalowanie windows
- Wymiana baterii CMOS
- Zamienienie karty graficznej na starą
- Danie komputera do serwisu
- Manualne ustawienie taktowania i napięcia pamięci
- Ustawienie taktowania pamięci na niższe
 
Specyfikacja: Aorus B450 Elite v2, R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 32 gb, Fera 5, dwa dyski ssd m.2 od PNY, Be quiet straight power 11 650w platyna, RX 6700xt sapphire
Dodatkowo otrzymuje wrażenie, że czasami PC za długo się wyłącza bądź restartuje.
Edytowane przez w1nd3ex

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.