x-kom hosting

Karta sieciowa USB TP-Link w 2023r

MaChetti
utworzono
utworzono

Cześć 

Planuje kupić kartę sieciowa na USB cos w miare porządnego najlepiej z antena.

 

I widziałem na necie bardzo dobre opinie na temat TP-Link TL-WN722N ale opinie były z przed 8 lat i takie pytanie czy warto kupować jeszcze ta karte czy jest coś lepszego w takiej cenie obecnie za 50zl mozna ja wyrwać ale powiedzmy gdyby cos lepszego bylo za 100zl czy tam 120 to czemu nie.

 

Dajcie jakaś radę moze propozycje czy warto to jeszcze kupowac czy dac sobie spokoj bo sa lepsze i nie az tak drogie.

 

Dziękuję 

Sławomir
komentarz
komentarz

Ja bym tego nie kupował.. chociaż to też zależy jaki masz router/ modem.. czy ogarnia 5G czy też nie.

Ale ten model jest wolny.

 

Swego czasu miałem archera.

https://www.x-kom.pl/p/190215-karta-sieciowa-tp-link-archer-t4u-1300mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html?gclid=Cj0KCQjwrfymBhCTARIsADXTabnXoA7D53TnW4UuDiSspdKu1dZWGgJGmRyZTsD1DK_AgGTFu9aYzIEaAj4KEALw_wcB

 

dobry, ma pasmo 2.4Ghz jak i 5Ghz.

Co do jakości tych kart na usb.. to są przeciętne, średnio starczają na 2 lata( miałem 3 ich karty, na usb). najgorzej jak zaczynają gubić, rozłączać połączenie sieciowe.

 

Sterowniki z tego co kojarzę nie były do tych kart aktualizowane od początku produkcji, chyba że zmienili coś w środku tego palucha, to wtedy mogli odświeżyć.

Powodowało to czasami iż sam Windows wrzucał jakieś swoje liche sterowniki i karta zaczynała szaleć. Gubiła, rozłączała połączenie sieciowe.

Osobiście zrezygnowałem z tego i przewierciłem ścianę, aby przepchać kabel.

 

 

MaChetti
komentarz
komentarz (edytowane)

A co myslisz jakby w tym TP LINKU co podałem odkręcić oryginalna antene i wrzucić taka duza od routera to by cos wzmocnilo sygnal ?

Bo mam taka antene i tak sie zastanawiam 

Czy kupić cos innego np ten co podałeś ty.

Sławomir
komentarz
komentarz

Ale to zależy od tego jaki masz internet, jaką prędkość, zmiana anteny nic nie da tej karcie.

ThreeG
komentarz
komentarz

Używałem kilka lat temu TL-WN722N i nie miałem z nią żadnych problemów. Co do problemów ze sterownikami to fakt, różnie bywa, bo np. gdy zmieniłem ją na któryś model na pcie od tp-linka to karta się bardzo często rozłączała i trzeba było ją zrestartować w panelu sterowania aby mogła się znów połączyć. Po jakimś czasie ją wywaliłem i kupiłem T3U Plus i tutaj również brak problemów, mam ją już prawie 2 lata 

MaChetti
komentarz
komentarz

Hmmm to teraz nie wiem ten T3U Plus ma dobrą cenę ok 100zł a ta karta jest chyba dużo lepsza od TP-Link TL-WN722N więcej standardów prędkość transmisji większa.

 

Odczułeś jakaś diametralną różnice pomiędzy T3U Plus a TL-WN722N ?  czy jak router jest dosłownie w drugim pokoju to nie ma w ogóle żadnej różnicy ? czy ta czy ta...

ThreeG
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o zasięg to na takiej odległości nie zauważysz raczej różnicy (mam właśnie podobnie, router w drugim pokoju za ścianą), natomiast będzie różnica w prędkości bo TL-WN722N w idealnych warunkach wyciągnie okolice 70-80mb/s a T3U Plus u mnie dobija do okolic 280mb/s przy internecie 300mb/s, więc pewnie da radę i więcej, kwestia tego jaką masz prędkość u dostawcy 

MaChetti
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha a tam w T3U Plus chyba nie da rady wymienic antenki ona sie nie rozkreca co ?

 

Czy moze na razie kupić tego TP LINKA 150mb/s a pozniej taka wkladana na plyte chyba lepsza bedzie co ?

ThreeG
komentarz
komentarz

Fakt, nie da się wymienić anteny, ale jest całkiem przyzwoita jak na tą cenę.

Co do wyboru karty na USB vs PCIe to ta druga opcja będzie generalnie lepsza - nieco mniejsze opóźnienia, potencjalnie większe prędkości, chociaż w obu przypadkach istnieją modele np. z 4 antenami. Generalnie przewaga PCIe na USB zwiększa się wraz z prędkościami. Natomiast zaletą USB jest fakt że możesz sobie je praktycznie wszędzie wpiąć gdybyś potrzebował np. w innym komputerze itd. a taka karta na PCIe może się nie zmieścić jeśli masz sloty PCIe zbyt blisko i/lub spore chłodzenie na karcie graficznej

MaChetti
komentarz
komentarz

A ty na moim miejscu co bys kupil tego T3U plus czy TL-WN722N na necie po 100zl chodzi a ten 722 jakos 50 dyszek to nie duza różnica.

ThreeG
komentarz
komentarz

Przy takiej rożnicy cenowej wziąłbym T3U plus

MaChetti
komentarz
komentarz

Juz podjąłem decyzje chyba go kupię.

Tylko takie pytanie do ciebie jak kupowałeś ta kartę miałeś w srodku taki kabel usb zeby go podpiąć zeby nie musiał byc w kompie tylko powiedzmy sobie leżał na biurku czy coś.

ThreeG
komentarz
komentarz

W tym modelu akurat nie ma przedłużki USB, więc musiałbyś dokupić

MaChetti
komentarz
komentarz

Ok Dziekuje za pomoc.

Karta zamowiona.

MaChetti
komentarz
komentarz (edytowane)

A tak spytam jeszcze bo zamowilem z media expert bo tansza troche 89zl.

I tam mnie zaciekawilo maksymalna transmisja danych 867mb/s

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe/karta-sieciowa-archer-t3u-plus-usb-ac1300

 

A na x-kom troche drozsza i jest 1300mb/s to jakis blad na stronie czy ta drozsza rzeczywiście wyciagnie 1300 a tansza 867 choc to te same modele.

 

https://www.x-kom.pl/p/554803-karta-sieciowa-tp-link-archer-t3u-plus-1300mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html#Specyfikacja

ThreeG
komentarz
komentarz

Błąd, a w zasadzie niekonsekwencja w specyfikacji. Generalnie 1300 bierze się z zaokrąglonej sumy 400mbps na 2.4Ghz i 867mbps na 5Ghz, takie sumowanie maksymalnych prędkości z obu pasm i jeszcze zaokrąglanie tego w górę to taki chwyt marketingowy.
image.thumb.png.53d71e66077ada890976dde35e0c655a.png

Sławomir
komentarz
komentarz

To dlatego że na jednej stronie podają prędkość w megabajtach, a na drugiej w megabitach.

MaChetti
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha czyli czy ta z x-kom czy z media expert to ta sama karta.

 

Mam nadzieję że nie bede żałował bo w tej cenie to chyba najlepszy wybór tak mi się wydaje jak patrzyłem na inne karty.

 

A wydaje mi się nie ma sensu wydawać 200zl na taką kartę.

 

Bo widziałem jest jeszcze T4U Plus dual band ale chyba nie oplaca sie kupować doplacac tr 30-40 zl jak to prawie to samo co TEN CO ZAMÓWIŁEM T3U plus.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.