x-kom hosting

Nowy dysk M.2 Gen.4. Czy opłaca się migrować system z M.2 Gen.3?

Lucky1777
utworzono
utworzono

Podzespoły jak w stopce. Co ważne obecny posiadany dysk M.2 Adata SX8200 Pro 512GB ma zainstalowany system. Niedawno kupiłem KC3000 z Kingston`a, ponieważ irytowało mnie usuwanie jednej gry, by zainstalować następną.

Dysk Adata ma prędkość 3200/2300, a Kinstone 7000/7000. 

 

Niechętnie bawiłbym się w klonowanie windowsa, czy dla systemu te prędkości będą znaczące? Proszę o opinie.

  • 2 tygodnie później...

gregorjan
komentarz
komentarz

Jak w ogóle klonuje się dyski NVMe? Trzeba obydwa podpiąć, ale co jeśli ktoś nie ma drugiego gniazda nvme albo jest drugie, ale innej wielkości?

neo10
komentarz
komentarz

@gregorjan Ano trzeba oba podpiąć a jak nie ma jak trzeba zastosować jakąś obudowę na usb czy coś w tym stylu ;)

 

@Lucky1777 Też miałem do niedawna system na Adata gammix 1tb czyli w zasadzie sx8200 z radiatorem tylko wersja jeszcze z dobrym kontrolerem i przeniosłem system na kc3000 2tb programem Macrium Reflect Free bez problemu a w zasadzie nie system tylko całą partycję plus potem ją powiększyłem.  W sumie różnicy specjalnej w działaniu systemu nie zauważyłem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.