x-kom hosting

Undervolting procesora

Jawa338
utworzono
utworzono

Witam, pomógł by ktoś w zrobieniu underwoltingu krok po kroku, ale  w biosie bo robiłem programem Intel(R) Extreme Tuning Utility i ten program gubi ustawienia i ciągle na nowo trzeba przestawiać napięcie. Moja płyta główna to : Asus rog strix maximus z790 hero, a procesor Intel i9 13900 K. Pozdrawiam.

profesor2
komentarz
komentarz

undervolting ma sens jeżeli zmiejsza się do 2000 megaherców to daje dużo do stabilności obliczeń zero jedynkowych w starych procesorach ale nowe procesory nie będą działać z prędkością 2000 megaherców na każdym rdzeniu

phenom 9850 black edition potrafi działać z prędkością 1250 megaherców na każdym rdzeniu

undervolting w kartach graficznych daje najwięcej jeżeli karta graficzna działa z prędkością 300 megaherców w rdzeniu 300 megaherców w pamięci na przykład geforce 6800 ultra nv40

  • Haha 2
MarioMario980
komentarz
komentarz

Ja robiłem na samym offsecie, bo napięcie można obniżać jeszcze w innych ustawieniach ale jestem zbyt zielony na to :)  Tak najprościej zbić temperatury, a i lekko wydajność się poprawi po wychłodzeniu. Ten program Intela wywaliłem, bo tylko miesza. W ustawieniach procesora znajdź Core Voltage Offset i tam ustawiaj napięcie . Myślę że spokojnie od -0,050 możesz zacząć. Szybki test np w Cinebench  i  o 0,010 w dół i znów test. I tak do momentu jak wywali test. Wtedy krok w tył i potestuj już jakimś wymagającym programem dłużej.

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 Jakieś paragrafy na to powinny być:rotfl:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.