x-kom hosting

Wymiana na lepszy procesor

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
Barpb
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam problem z aktualnym pc i chciałbym wymienić w nim procesor aby lepiej on śmigał, co proponujecie abym do niego dorzucił 

Sprzęt:

Karta graficzna :MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB GDDR5

 

Procesor :Intel i5-6500 3.20GHz 6MB BOX

Zasilacz:Corsair CV 550W 80 Plus Bronze

Płyta główna :MSI B150M Mortar

 

Ram:GoodRam IRDM X DDR4 8GB 3000 CL16     2 kości razem 16gb

 

Chciałbym zostać przy tej samej płycie głównej, ale wymienić procesor i jeśli ktoś by był w stanie dać znać na jaką kartę mógłbym się również przerzucić by zwiększyć moje osiągi w grach pod względem fps byłoby super :)

 

Zależy mi na tym żeby jednak szło odpalić tego wiedzmina 3 na dx12 bądź odpalić NFS unbound na co aktualny procesor nie pozwala 

 

 

Z góry dziękuję! 

 

Co do procesora budżetowo chciałem wybrać i3-9300, ale potem poczytałem i zrozumiałem, że to wcale nie taki prosty temat dla osoby zaczynającej ze składaniem pc bądź osoby która jak ja wymienia podzespoły 

 

 

 

 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Twoja płyta główna wspiera jedynie procesory z serii 6000 oraz 7000 także i3 9300 nie będzie kompatybilny.

Identyczna sytuacja jak w tym temacie

https://www.forumpc.pl/topic/520707-asrock-h110m-hdv-wymiana-procesora

Jest tam napisane, że lepiej wymienić płytę główną na AM4 i wziąć Ryzena. Jeśli koniecznie chcesz pozostać przy obecnej płycie głównej, szukaj używanego i7 6700.

Dopóki na pokładzie będzie RX470, nie spodziewaj się dużego przyrostu wydajności w grach. Pełny efekt osiągniesz dopiero po wymianie karty graficznej.

 

Barpb
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci bardzo za pomoc a gdbybym wymienił właśnie procesor na używana i7 6700 jesteś w stanie polecić do tego również jakaś kartę graficzną? I to by było dla mnie naprawdę wszystko ;)@Mogeto

Mogeto
komentarz
komentarz

Trzeba dobrać taką kartę graficzną która zapewni widoczny przyrost na tle RX470, ale jednocześnie nie będzie za mocna pod i7 6700.

Tutaj dobrze by pasował RTX3050, ale aktualnie jego cena nie jest atrakcyjna, więc pozostaje 1660Super lub 1660Ti.

Używany 1660Super do 450zł, 1660Ti do 500zł. Nie pomyl 1660Super ze zwykłym 1660.

 

 

 

Barpb
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci naprawdę bardzo za pomoc, nie wiedziałem kurde, że sprawa z prockiem w ogóle tak wygląda czytam na stronie płyty na temat prockow i dowiedziałem się za może być i3 i5 i7 jeśli dobrze pamiętam więc mówię przy i3-9300 no jest i3 z przodu :) to będzie działać haha. Cieszę się, że poświęciłeś mi swój czas i na pewno będę brał pod uwagę te części o których wspomniałeś i zamówię je do pc. Dziękuję Ci bardzo i życzę Ci miłego wieczoru! :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.