x-kom hosting

Jaki procek do rx 7900 xtx ?

RobeqAG
utworzono
utworzono

Witam krótkie i konkretne pytanie, zastanawiam się nad prockiem do karty radeon RX 7900 XTX, komputer przeznaczony będzie do grania, chcę go połączyć z monitorem odyssey g8, zastanawiam się nad prockami :
AMD Ryzen 7 5800X3D

INTEL CORE I5-13600KF

AMD RYZEN 5 7600

Będę grać oczywiscie w nowe gry ale też w  CS:GO

Dziękuję za pomoc :)

  • 2 tygodnie później...

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

Przyszłościowo - DDR5 + AM5 Ryzen 5 7600. Na teraz (czyli bez dalszej możliwości upgrade platformy DDR4 AM4 - Ryzen 7 5800X3D). Ja osobiście poszedł bym w AM5 (co zresztą widać po sygnaturze) i kupił Ryzen'a 5 7600.

  • Haha 1
RobeqAG
komentarz
komentarz

a ten ryzen 5 7600 nie bedzie wąskim gardłem dla karty ? w 1440p ?  a jak sytuacja z tym prockiem w 1080p ? czy moze INTEL CORE I5-13600KF  jest szybszy ?

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

@RobeqAG tam gdzie GPU pokazuje 98/99/100% obciążenia to znaczy kolokwialnie, że procesor ją "zaspokaja" w pełni (jest odpowiednio mocny do tej grafiki - tj. nie spowalnia jej w żadnym stopniu, bynajmniej w średnim fps bo wskaźnik fps 1% i 0.1% to osobna kwestia).

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.