x-kom hosting

Internet mobilny, router a telefon?

titanex
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, przychodzę do was dzisiaj z nietypowym pytaniem. Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić aby zasięg był lepszy w moim domu, mieszkam niestety w daleko oddalonym domku w górach.
Do najbliższego bts'a mamy ok. 2-2.5 km, niestety zasięg od pewnego czasu jest tutaj praktycznie znikomy.

Z powodów iż żadna firma nie może tutaj dopiąć nawet internetu radiowego jestem skazany na mobilny (na kartę).

Obecnie udostępniam sobie internet z telefonu (od ok. 2 lat) wszystko było okej, jak na mobilny oczywiście w grach na zagranicznych serverach między 80-120 pingu na polskich zaś 30-60.

Od około 1-2 miesiecy nie jestem w stanie nic zrobić w dzień, internet PO PROSTU nie działa, strony ładują się wolno o oglądaniu yt czy graniu mogę zapomnieć, dodam że po 22 internet wraca do normy do ok. 10 rano.
Moim pytaniem jest to że zmiana telefonu na np. jakiś router typu huawei mobile wifi e5783b-230a lub coś podobnego może tutaj pomóc z zasięgiem (chodzi o to  aby ten internet działa chociaż na tych 100 pingu). (Na sam koniec dodam że nie posiadam jakiegoś nowego telefonu ma on już kilka lat, jest to samsung galaxy a6).
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję, jeżeli bedą potrzebne jakies pomiary aplikacją z telefonu bądz komputera po prostu napiszcie co i jak, podeśle.
* internet podłączany do komputera za pomocą kabla usb (3.0)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.