x-kom hosting

Baldurs Gates 3 atakowanie z zaskoczenia.

Darnok666
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problem jak gram łotrzykiem i chce kogoś załatwić z ukrycia to mi wyskakują następujące komunikaty " nie może mieć utrudnienie przeciwko celom " lub "musi mieć ułatwienie przeciwko celom " Dzięki za odpowiedzi 

xardas228
komentarz
komentarz

Ułatwienia i utrudnienia to system w D&D 5E który daje Ci możliwość rzutu dwoma kościami d20 i wybraniu wyniku lepszego rzutu w przypadku ułatwienia i gorszego w przypadku utrudnienia. Jeżeli ukryłeś się poza zasięgiem wzroku przeciwnika i nie zostałeś wykryty to powinieneś mieć ułatwienie. Najlepiej żebyś podał przykład w postaci np. screena. Zasady ułatwień/utrudnień są tutaj Oprócz tego prostym do uzyskania ułatwieniem jest to żeby twój sojusznik lub wróg twojego wroga stał koło niego w zasięgu 1.5m. Są też różne umiejętności które dają ułtawienia np. ta, którą chyba od startu ma Posępne Serce. W Baldurs Gate 3 jeśli najedziesz atakiem na przeciwnika to pokazuje Ci pod jego paskiem życia z czego wynikają twoje ułatwienia lub utrudnienia, ale w przypadku tego specjalnego ataku łotrzyka jedyną informacją którą dostajesz są dokładnie te które podałeś czyli że masz jakieś utrudnienie, ale sam musisz wiedzieć jakie żeby je zniwelować lub to że nie masz ułatwienia, więc jakieś sobie zrób. Tutaj masz rozpisane kilka źródeł uławień i utrudnień.

  • Super 1
Darnok666
komentarz
komentarz

Dzięki już wszystko wykminiłem. Po prostu atak  z zaskoku nie działa tuż przed walką tylko podczas już jej trwania. :)  Co jest z innymi umiejętnościami.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.