x-kom hosting

NAS do domu

Konrad0410
utworzono
utworzono

Cześć, 

Zastawiam się nad NASem do domu i myślałem o QNAPie. Chciałbym synchronizować pliki z urządzeń mobilnych i z desktopów. Zależy mi aby synchronizacja z urządzeń z systemem Windows odbywała się automatycznie tzn. jeśli w folderze X pojawi się coś nowego to od razu leci na NASa. Problemem jest to, że kilka urządzeń będzie zawsze poza siecią wewnętrzną. Chciałbym mieć podgląd do plików z każdego miejsca m.in. na telefonie. Oczywiście potrzebuje podział na użytkowników tak aby określony użytkownik miał dostęp do określonych zasobów. ISP nie udostępnia mi publicznego adresu IP i wolałbym również uniknąć wystawienia NASa do internetu ze względu na bezpieczeństwo. 

Jeśli chodzi o storage to myślałem na starcie nad 4TB z późniejsza rozbudową o kolejne dyski (2 albo 4 slotowy NAS). Jakie dyski wybrać do takiego NASa? 

Czy QNAP rozwiąże te wszystkie problemy? Jeśli tak to jaki model polecilibyście do domu? Może inna firma? 

Jeśli chodzi o cenę tu jestem bardzo elastyczny Chciałbym, żeby to wszystko działało jak należy przede wszystkim. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.