x-kom hosting

Blue screeny co jakiś czas

HgHg
utworzono
utworzono

Witam,

Ostatnio co jakiś czas wywala mi blue screena. Ostatnie  Ledy to memory management i faulty hardware corrupted page. Parę testów robiłem i nic nie wykryło. Scannow wykryła corrupted files i zostały one  aprawione ale nic to nie zmienia. Wywala mi błąd co kilka dni albo raz dziennie. Reinstalka Windowsa zrobiona. Bios zaktualizowany bo i co no i nic. Ktoś się spotakl z czymś takim ?

Specyfikacja:

Msi b450 tomahawk 

G skill trden z 3200 cl 16 

Ryzen 7 1700x 

Silentum pc supremo fm2 750w 

Rtx 2060 super

xardas228
komentarz
komentarz

Ile tych pamięci tam masz 2x16,4x8? Jakie testy robiłeś? Próbowałeś bez włączonego XMP/DOCP? Miałem podobne bluescreeny pół roku temu, żadne programy do testowania pamięci nic nie wykryły, ale pamięci poszły na gwarancję i nowe działają poprawnie.

HgHg
komentarz
komentarz

2x8 testy robiłem Aida 64, Windowsem i memtestem. Jeśli chodzi o xmp to nic to nie zmienia. 

xardas228
komentarz
komentarz

Pamięci w drugim i czwartym slocie?

HgHg
komentarz
komentarz

Tak

xardas228
komentarz
komentarz

Jakie konkretnie oznaczenie pamięci? Chodzi o oznaczenie typu F4-3200C16D-16GTZKW. Ryzeny Zen 1xxx oraz Zen+ 2xxx mają słabe kontrolery pamięci w procesorze, ale żeby wywalało się nawet bez XMP na najniższym taktowaniu to dziwne. Problem jest dopiero po załadowaniu systemu, więc wysłałbym na gwarancje.

HgHg
komentarz
komentarz

f4 3200C16D 16GTZR, jeszcze podmienie kosci i odezwę się pewnie za jakieś kilka dni. 

HgHg
komentarz
komentarz

nie dodałem jedenj rzeczy. Ogólnie to, niedawno się pomyliłem i w biosie zamiast 3200 walnalem 3600 i mniej wiecej chyba od tego momentu zaczeły się dziać dziwne rzeczy.

  • 1 miesiąc później...
HgHg
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem jeszcze raz memtest i znalazło kilka błędów.

384534064_686474430066543_2951528755904212960_n.jpg

Edytowane przez HgHg
leelareso
komentarz
komentarz

na xmp 3200? Jak możesz  to podeślij  też screeny z cristal disc info.

HgHg
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso tak na xmp 3200

CrystalDiskInfo_20231006181148.png

CrystalDiskInfo_20231006181137.png

CrystalDiskInfo_20231006181404.png

Edytowane przez HgHg
Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk C ma odnotowane błędy, ale na szczęście nie są nienaprawialne.

 

Dysk D wygląda ok, ale uważaj na niego bo seria SU jest bardzo awaryjna i może nagle paść.

HgHg
komentarz
komentarz

No dobra ale czy to ma jakiś związek z błedami wykrytymi przez memtest?

leelareso
komentarz
komentarz

Taki by wykluczyć dysk jako potencjalnego 2 sprawcę. Ramy pojedynczo testujesz zakładam? Jak na jednej tylko błędami sypie to możesz spróbować wymienić na identyczną albo kupić komplet nowych.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.