x-kom hosting

[8000] - praca, multimedia, sporadycznie gry

Xkanti
utworzono
utworzono

Witam,

Przymierzam się do zakupu laptopa i potrzebuję porady co kupić żeby nie wtopić zbędnie pieniędzy. Laptop głównie będzie służył w celach biznesowych więc fajnie jak by zachował estetykę na wysokim poziomie, będę chciał na pewno podłączać przy pracy stacjonarnej do niego monitory 1-2 zewnętrzne. Zależy mi aby programy CAD, graficzne jak i w wolnej chwili gierki śmigały bez zająknięcia (sporadycznie gram głównie w jakieś starsze produkcje, wiedzmin itp.). Zależy mi również aby przesadnie się nie grzał, a matryca jaka mnie interesuje to minimum QHD, 15-17". Dobra bateria będzie dodatkowym atutem, ssd 500gb w zupełności mi wystarczy. Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to 8000zł. Znajdę coś sensownego w tej kwocie na Windowsie czy rozglądać się za MacBookiem?

 

Pozderki! ;)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej, 

Jakiś czas temu Aours pokazał swoje 17-calowe laptopy, które trochę zamieszały na rynku. Chodzi mi dokładnie o model Gigabyte AORUS 7 9KF i5-12500H/32GB/512+960/Win11X RTX4060 360Hz. Ten model  to trochę konkurencja dla Lenovo Legion przez MUX switch, który się tam znajduje. 

Jeśli chodzi o chłodzenie to jest naprawdę w porządku, chociaż taki laptop tak naprawdę nigdy nie będzie cichy pod obciążeniem. 

 

Jedyny mankament, to matryca FHD. Z drugiej strony na tak niewielkiej przekątnej nie skorzystasz z większego obszaru roboczego, a jedynie z wyższego PPI, które na FHD i 17-calach i tak nie będzie sprawiać żadnego problemu. 
Jeśli chodzi o podświetlenie, to da się je w aplikacji ustawić na jednolite lub zupełnie je wyłączyć. 
 

Xkanti
komentarz
komentarz

Czy poza typowo gamingowymi sprzętami jesteście w stanie coś polecić (mam na myśli styl thinkbook, lenovo yoga)? Laptopy przedstawione powyżej brałbym w ciemno lecz moim zdaniem nie odpowiednie ze względu na ich design na biznesowych spotkaniach. Z drugiej strony ciężko znaleźć latopa klasy biznesowej z kartą graficzną inną niż zintegrowana.

Xkanti
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo za pomoc. Jeżeli zrezygnowałbym z karty graficznej to za czym najlepiej się rozglądać?

tapczan2
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Xkanti napisał:

Dzięki bardzo za pomoc. Jeżeli zrezygnowałbym z karty graficznej to za czym najlepiej się rozglądać?

Programy CAD wymagają dobrej karty graficznej chyba, że będziesz wykonywał jakieś proste projekty to wtedy karta zintegrowana powinna dać radę.

Sprawdź model Acer Swift Edge R7-6850U/32GB/1TB/Win11P OLED Biały za 7 999 zł. Ma świetny ekran OLED i jest lekki pomimo aluminiowej obudowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.