x-kom hosting

Profil XMP

MateuszWi92
utworzono
utworzono (edytowane)

Jak włanczam profil XMP to komputer się nie odpala bios nie chce puścić dalej na płycie głównej świeci się pomarańczowa dioda. Jak uruchomię komputer ponownie to wyskakuje mi coś takiego.  Sory za prześwietlenia. I wywala mnie z powrotem do biosa jak wyłącze profil XMP to komputer się odpala a ram działa na 4800 MHz a powinien na 6000 ramy to Kingston fury Renegade RGB 32 GB (2x16gb 6000MHz DDR5 CL32 DIMM)  co tu robić. Proszę o pomoc.IMG_20230810_165037.thumb.jpg.3a12a55a0ab3af7e2ff987dfabc7749f.jpgIMG_20230810_165015.thumb.jpg.eb657809efb0f71368eeb6e23af2e6f4.jpg

Edytowane przez MateuszWi92

Niebieska
komentarz
komentarz

W których gniazdach masz wsadzone kości RAM? 2 i 4? BIOS aktualny?

MateuszWi92
komentarz
komentarz

kości tak jak mówisz w 2 i 4 slocie bios aktualizowałem ale zobacze może dodali jakąś nowszą aktualizację

leelareso
komentarz
komentarz

ustaw na sztywno i zobacz czy się uruchomi, ewentualnie bios zaktualizuj i zobacz czy wstanie.

MateuszWi92
komentarz
komentarz

Nie chce mi zaktualizować biosu 

ściągam najnowszy bios ze strony producenta nazywam SB660F.CAP

wrzucam na Pendrive do gniazda Bios update i po naciśnięciu dioda po trzech mrógnięciach świeci cały cas bez migania to coś jest nie tak tylko co. Próbowałem wersję pośrednią ale jest to samo.

A co masz na myśli na sztywno ?

MateuszWi92
komentarz
komentarz

Jakoś udało mi się zaktualizować BIOS i teraz działa dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam. 

leelareso
komentarz
komentarz

@MateuszWi92 Miałem to na myśli, że ustawiasz timingi, napięcie i częstotliwość ramu w biosie na taką samą jaka jest na kościach pod xmp ( w programie cpu z można  to też sprawdzić) Ważne, że ci działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.