x-kom hosting

Upgrade komputera

Telewizorek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, obecny mój sprzęt to 

Proc: I5 6500

Płyta msi h110-m

Ramy Hyperx Fury 2x8 GB 1666 MHz 

Kata Asus GTX 1060 turbo

Zasilacz Corsair VS450 450W 80PLUS BOX

Chłodzenie spc ferra 3 

obudowa endorfy ventum argb

 

jest to dosyć leciwy sprzecik i planuje coś w nim pozmieniać 

planuje zacząć od procesora w pierwszej kolejności.

Myślałem o przesiadce na czerwonych stąd pytanie, mój aktualny budżet to 1500 zł max

Myślałem nad :

Pyta Gigabyte B550 GAMING X V2 + AMD ryzen 5 5600x bądź AMD Ryzen 7 5700X + ramy Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Renegade Black.

 

w przyszłości zmiana karty na 3070 Lub 4070 

 

Nie jestem bardzo wymagającym graczem gram tylko w full HD zależy mi na płynnej rozgrywce w nowych tytułach oraz na jakiejkolwiek rozbudowie w przyszłości pod kątem procesora.

 

moje pytanie polega na tym czy ta konfiguracja ma sens i czy da się coś lepszego na ten moment wycisnąć w takim budżecie oraz czy obecny zasilacz da radę (przy wymianie karty planuje zmienić zasilacz) chyba że będą przesłanki dołożyć teraz do lepszego sprzętu 

oraz czy chłodzenie w jakiś sposób może zostać .

niestety mój budżet jest dosyć ograniczony i jestem świadomy że na 1060 cudów nie będzie ale zależy mi na tym żeby dobrać coś pod rozbudowe i przesiadkę na 3070.

 

Dziękuję za porady i pozdrawiam

Dawid.

 

 

 

xardas228
komentarz
komentarz

Upgrade sensowny, w przyszłości patrz tylko na 4 generacje gpu bo ma DLSS3. Raczej wziąłbym już 2x16GB RAM bo pewnie będą się dalej pojawiać takie kwiatki optymalizacyjne jak The Last of US Part 1 które zużywają chore ilości pamięci. Zasilacz z samą zmianą platformy sobie poradzi. Co do chłodzenia to Fera 3 jest sprzedawana z zapinkami pod AM4, więc jeśli ich nie zgubiłeś to będzie kompatybilne. Co do wydajności chłodzenia to i5 6500 ma to samo TDP co 5700x, więc powinno być dobrze. Piszesz że zależy Ci na rozbudowie procesora w przyszłości, ale jedyna sensowna rozbudowa z 5700x to 5800X3D, więc tu nie ma za dużo opcji.

Telewizorek
komentarz
komentarz

Myślę że zanim dojdzie do ponownej wymiany procesora jeszcze trochę minie 

Jeszcze zastanawiam się nad doborem płyty zastanawiam się nad Gigabyte B550 GAMING X V2 a MSI MPG B550 GAMING PLUS na papierze wyglądają podobnie nad większą ilością ramu też się zastanawiałem nad Lexar 32GB (2x16GB) 3600Mhz CL18

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.