x-kom hosting

Spadek wydajności po przejściu z Win 7 na Win 10.

AmonSul
utworzono
utworzono

Witam

Na jednym z komputerów(trochę starym sprzęcie) postanowiłem zainstalować windowsa 10, myślałem że dużej różnicy  nie odczuje- liczyłem że wydajnościowo wiele się nie zmieni. Na szybko zrobiłem benchmarka wbudowanego w Shadow of the Tomp Raider na tej samej konfiguracji sprzętowej, tylko Windowsem się różni. Na win 10 wydajność jest o 1/3 gorsza niż na win 7?

Zaktualizowałem windowsa do najnowszej wersji jak i sterowniki, nawet ręczenie instalowałem sterowniki do płyty głównej- bo jako tak wspierają do windowsa 8.

 

Wyłączyłem Ustawienia > Granie > DVR 

 

 Co może być tego przyczyną? Czy to jest normlane dla tak starego sprzętu na win 10?

 

PS Sorry za jakość drugiego zdjęci, na szybko zrobiłem bo myślałem że nie będzie mi potrzebne przy porównaniu wydajności między Windowsami.

 

Sprzęt:

AMD FX 6100

Geforce GTX 970

16GB RAM

Dysk SSD Godram 256 GB Sata

2023-08-07 22_32_47-Shadow of the Tomb Raider v1.0 build 505.0_64 (Copy).jpg

IMG_20230507_175148 (Copy).jpg

kwasniak54321
komentarz
komentarz

Nic tu dziwnego się nie stało, sprawa wręcz oczywista win 10 jako bardziej wymagający sprzętowo zjadł 1/3 twojej wydajności i nic na to nie poradzisz chyba że wymienisz procek na lepszy, ale z tego co widzę musiał byś wymienić płytę bo pewnie gniazdo AM3 a przesiadka na FX 8000 nic nie zmieni znacząco. Możesz spróbować kręcić procek ale na pewno nie uzyskasz powrotu wydajności z win 7 na tym samym sprzęcie. Jak byś zdecydował się kręcić bo z tego co pamiętam FX można zadbaj o lepsze chłodzenie może coś z tego wydusisz na ram 2400mhz max bo ów częstotliwość powinna posiadać twoja płyta AM3.

AmonSul
komentarz
komentarz

Sprzęt  i tak będę wymieniał a test zrobiłem z ciekawości. 

Dziw mnie tylko tak duży spadek bo sam windows 10 nie ma jakichś wysokich wymagać co do sprzętu. 

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

na pewno ci się nie instalują jakieś pierdoły z windows update jeszcze?

Edytowane przez leelareso
AmonSul
komentarz
komentarz

@leelareso nie instalują, sprawdzałem czy mam już wszystkie. 

Nawet przeskanowałem programem do skanowania czy mam wszystko zaktualizowane.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.