x-kom hosting

Problem z monitorem 144hz

adrian4757
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z podłączeniem monitora Benq XL2411 do rtx 4070ti. Czy jest możliwość podłączenia jakiejś przejściówki displayport - dvi by osiągnąć 144hz w fullhd?

xardas228
komentarz
komentarz

Tutaj rozwiązanie.

  • Dziękuję 1
adrian4757
komentarz
komentarz

@xardas228

Mógłbyś dać jakiś link do jakiegoś adaptera/kabla, który rozwiąże problem?

 

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co widzę po drugim poście z tego tematu to może być problem. Generalnie wydaje się to że dość problemowy monitor. Podobno tylko aktywne adaptery tego typu mają DVI-D w wersji dual-link, ale patrząc po ilości tematów dotyczących tego monitora to nikt nie zagwarantuje poprawnego wykrycia/działania.

 

EDIT: W tamtym temacie autor rozwiązał problem tym adapterem.

EDIT2: Patrząc na komentarze pod tym adapterem to powinno zadziałać z twoim monitorem, ale ta cena zabija, ale kabel też musi obsługiwać dual link(tanie chińskie kable potrafią mieć piny jak dual link, ale te piny są tam tylko żeby oszukać klienta)

Wygląda na to że jedyną bezpieczną opcją jest zmiana monitora.

  • Super 1
adrian4757
komentarz
komentarz

W takim razie nie pozostaje mi nic innego niż kupno nowego monitora. Dziękuję za pomoc

adrian4757
komentarz
komentarz (edytowane)

@xardas228 A myślisz, że warto spróbować jeszcze z czymś takim? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/kabel-displayport-m-dvi-d-m-24-1-2m?gclid=Cj0KCQjwldKmBhCCARIsAP-0rfwM9B7w5YFfZFy1ZP_TcLk9lUe73FsMx9dAoqoP6slROvQZt0JiQbwaAmd2EALw_wcB

 

EDIT 1: Przewód dvi - dvi mam taki, który obsługuje 144hz, bo na starej karcie (1060) I z tym monitorem miałem normalnie 144hz, a w 4070ti już dvi niestety nie ma 

xardas228
komentarz
komentarz

Teoretycznie spełnia wszystkie wymagania:

DVI-D dual link: jest

10.2Gbps na wymagane dla 1080p144Hz 8.96 Gbps: jest

DisplayPort 1.2: jest

 

Aczkolwiek na stronie delocka jest informacja "Przewód pasywny (level shifter), odpowiedni tylko dla kart graficznych z wyjściem DP++" która prowadzi do takiego arytykułu, a w poście na techpowerup też mają więcej pytań niż odpowiedzi. Jak chce Ci się bawić w ewentualne zwroty to można kombinować. Ewentualnie dogadaj się z jakimś stacjonarnym sklepem dużym, komputer pod pachę, monitor w torbę i sprawdzicie.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.