x-kom hosting

Jaki ram?

Noee
utworzono
utworzono

Cześć, zauważyłem ostatnio, że zużycie ramu sięga czasem nawet 90+%, lubię korzystać z dwóch monitorów. Na jednym oglądam jakiś film a na drugim gram w gry, jednak ostatnio jakoś zamula mi komputer i jak włączam menedżer zadań to widzę właśnie zużycie ramu na bardzo wysokim poziomie. Posiadam 16GB(2x8) DDR4. Moje pytanie brzmi czy to na pewno przez ram mi tak muli momentami, oraz czy mógłbym do tych 16(2x8) dorzucić np. 32(2x16) DDR4 i czy to pomoże.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

obraz_2023-08-08_234804798.png

xardas228
komentarz
komentarz

Patrząc na użycie Zadeklarowane pamięci to wygląda jakbyś grał w mocno zmodowanego minecrafta, podaj resztę specyfikacji włącznie z mocą i modelem zasilacza. Możesz wrzucić screen/zdjęcie z programu HWInfo64 w trybie podsumowanie i zrobić zdjęcie naklejki na zasilaczu. Podaj też w jakie gry grasz i na jakim monitorze/monitorach. Jeśli grasz w normalną grę aaa i masz otwarte niewiele kart w przeglądarkach to twoje zużycie jest podejrzane, pokaż też screena z programu Process explorer wybierając wcześniej kolumnę Private Bytes tak żeby pokazywało od największego użycia do najmniejszego.

Noee
komentarz
komentarz

Zrzut ekranu zrobiłem podczas gry w Call Of Duty Modern Warfare 2 z odpalonym live'em na drugim monitorze, discordem w tle i jeszcze jakieś inne karty i okna miałem otwarte w przeglądarce. Gram w np. ten CoD, Rust, RDR2, Valorant, PoE (tu w sumie miałem również lekkie ścinki i również widziałem, że zużycie ramu jest bardzo wysokie, a wydaje mi się, że gra sama w sobie jest mniej wymagająca od tych co wcześniej wymieniłem), CS:GO, R6 i jakieś inne jeszcze. 

 

Zasilacz mam ten: https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-500w-s12iii-500-p1391640

 

Jeszcze tak dodatkowe pytanie, podczas przeglądania menedżera urządzeń zobaczyłem ten dysk, który w ogóle używany nie jest, i nie widzę go nigdzie, on włączony jest?

image.thumb.png.bc2ab64e608b869f7e4f1a55641dd7d8.png

Zrzut ekranu z HWInfo i Process Explorer (te już bez żadnej gry w tle):

obraz_2023-08-09_094411638.png

obraz_2023-08-09_095338165.png

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, nie przesunąłeś żeby było widać od samej góry na screenie z process explorera, ale to już właściwie nieważne. Gra+kilka kart+discord+jakieś programy w tle może dawać duże wyniki. Dodanie ramu pomoże lekko, ale po swoim doświadczeniu wiem że przycinki filmów a już na bank live-ów są spowodowane użyciem 99-100% gpu/procesora(jeśli gpu to pomóc lekko może wyłączenie akceleracji sprzętowej w przeglądarce na której oglądasz streamy/filmy to obciąży mocniej procesor a zdejmie trochę z gpu) Generalnie na dzisiaj do wielozadaniowości jest potrzebny mocny sprzęt niestety. Jeśli zużywasz cały ram to komputer zaczyna korzystać z pagefile i tutaj czym gorszy jest dysk na którym ten pagefile masz tym gorzej wszystko zaczyna chodzić, a widzę że dysk NVME Kingston masz pusty, dlaczego? To tam powinien być system, a skoro widzisz go to znaczy że jest i działa.

Edytowane przez xardas228
  • 2 tygodnie później...
profesor2
komentarz
komentarz

firma gskill robi najlepsze pamięci ram

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.