x-kom hosting

Jaki ram dobrać do podzespołów?

Meffy
utworzono
utworzono

Witam,

 

Chciałbym dowiedzieć się jaki ram mogę dobrać do 
Procek: Intel Core i5-7400 CPU 3.00GHz 4 rdzenie

Płyta głowna: H110M PRO-VD MS-7a48

 

Czy mogę mieć 2x 16gb?

xardas228
komentarz
komentarz

Możesz mieć 2x16, pytanie czy potrzebujesz? Masz procesor z rodziny Kabylake, tu jest podane które pamięci producent przetestował na twojej płycie głównej(zaznacz na górze "Memory by KABYLAKE") według czerwonej notki możesz tam wsadzić pamięci 2400Mhz DDR4. Na liście producenta znajdują się chociażby:

takie

takie(być może trzeba będzie im na sztywno ustawiać takowania w biosie)

takie(tym też)

i wiele innych, ale można próbować też kupić coś tańszego/lepszego i liczyć że nie pogryzą się z płytą główną. Byle kręcić się w okolicy 2400 CL15.

Meffy
komentarz
komentarz

No trochę potrzebuję bo mi się gierka "Rust" wykrzacza na 8 ramach niestety 

xardas228
komentarz
komentarz

aaa założyłem z góry że jak upgrade na 32 to raczej z 16. 32 to może być lekki overkill, ale przy aktualnych cenach pamięci nie zaszkodzi.

Meffy
komentarz
komentarz

Czyli jaki mógłby być najlepszy? Nie musi być z dolnej półki, ważne aby działały prawidłowo. Dopytuje bo nie chcę kupić czegoś co nie zadziała by potem zwracać

xardas228
komentarz
komentarz

Jak chcesz kupić coś co zadziała na 100% to kupuj któryś z linków w poście wyżej ponieważ ich działanie gwarantuje twój producent płyty głównej. Jedynym plusem wzięcia szybszych byłaby późniejsza łatwiejsza/szybsza odsprzedaż lub przesiadka w przyszłości na AM4.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.