x-kom hosting

Awaria

Daniel.
utworzono
utworzono

Witam mam pewien problem z komputerem stacjonarnym nie wiem czym jest on spowodowały ale krótko mówiąc komputer ostatnio miał wymienianą płytę główną oraz procesor wszystko działało do tej pory normalnie ale od jakichś 2 dni komputer sam się wyłączał i po kilku sekundach włączał i wszystko dalej działało normalnie ale dziś komputer się wyłączył i nie mógł się już uruchomić oraz było dziwne przepięcie na zasilaczu

Mam nadzieję że ktoś pomoże w zdiagnozowaniu problemu 

leelareso
komentarz
komentarz

Zgubiłem magiczną kulę niestety i nie wiem jaką specyfikację posiadasz wraz z zasilaczem.

Daniel.
komentarz
komentarz

Procesor i3 10100f

Płyta główna Gigabyte b560m d3h

Zasilacz seasonic s12III-550 

Karta graficzna Gigabyte 1050 ti

 

slivero
komentarz
komentarz

@Daniel. Masz możliwość weryfikacji na innym sprawnym zasilaczu ?

Daniel.
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie

 

Edytowane przez Daniel.
leelareso
komentarz
komentarz

Jakieś diody się zapalały wcześniej na płycie?

Daniel.
komentarz
komentarz

@leelareso nie nic się nie świeciło 

leelareso
komentarz
komentarz

przydałby się jakiś inny zasilacz by zobaczyć czy coś innego nie poszło również z dymem

Daniel.
komentarz
komentarz

@leelareso właśnie udało mi się uruchomić komputer więc wszystkie podzespoły raczej są sprawne 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

dopóki nie porobisz testów obciążeniowych to nie do końca jesteś pewny, ale teraz pytanie, dlaczego strzelił zasilacz. (Dobrze zamontowałeś płytę główną? Nie dotyka nic obudowy?

Edytowane przez leelareso
Daniel.
komentarz
komentarz

@leelareso furmarka przeszedł bez problemów przez 10 minut citybencha tak samo bez żadnych problemów a płyta jest zamontowana dobrze i nie dotyka obudowy 

Daniel.
komentarz
komentarz

Nie wiem czemu ale dziś przy próbie uruchomienia komputera było dziwne przeskoczenie takie jakby kliknięcie i komputer się nie uruchomił ale jak wyłączyłem zasilacz na 15 minut i po 15 minutach włączyłem to komputer się normalnie uruchomil

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.