x-kom hosting

Komputer nie uruchamia się

Pawelbober
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z komputerem, mianowicie ostatnio odłączyłem go od prądu na drugi dzień podłączyłem, wciskam Power i zonk... nie uruchamia się. Odłączyłem go poczekałem, podłączyłem dalej nic poruszałem kablami i nic. Dopiero po dotknięciu pamieci ram sam się uruchamia i gaśnie. Wyciągnąłem ram i przeczyściłem. Włączył się normalnie i chodził cały wieczór. Na drugi dzień chce włączyć komputer a tu ciul. Złapałem za obudowę i tak jak by docisnąłem ją z tyłu na wysokości tego panelu gdzie są wszystkie te wejścia USB i wejscia/wyjścia karty dźwiękowej i sam się uruchomił i zgasł. Miał ktoś kiedyś taki problem ? Albo może wiecie o co chodzi bo nie chce zabardzo w nim grzebać żeby przypadkiem go nie zjarać. Poniżej podam specyfikację komputera 

 

Proc - Ryzen 9 3900X 

Plyta - Rog strix b550-e gaming wifi

Ram - G.skill 16gb ddr4-3600mhz cl16tridentZ neo

Grafika - Rtx 3600 asus rog strix 

Dysk - samsung m.2 ssd 980 500gb

I jakiś HDD z Toshiby

Zasilacz - cooler master 850w

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

znaczy wgl nie dostaje prądu tak? Masz inny zasilacz na podmiankę?

vINAF
komentarz
komentarz

Gdy komputer włączy się na chwile to czy na płycie świeci się dioda koło której pisze "ram"?


Miałem taką samą sytuacje i okazało się, że gniazdo się zepsuło. Po kilku krotnym przełożeniu z jednego do drugiego slotu zadziałał i zaczął normalnie odpalać.

Jeśli nie będzie działał to możesz już raczej tylko i wyłącznie wymienić zasilacz

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

:V

Edytowane przez leelareso
vINAF
komentarz
komentarz

@leelareso Masz do mnie jakiś problem, ze odpisujesz? xD

Pawelbober
komentarz
komentarz

@leelareso dostaje prąd bo logo plyty głównej cały czas się świeci, chodzi o to że wgl. Nie reaguje na przycisk power a jak dotkne np. Ramu to sam wstaje na jakąś sekundę lub dwie 

@vINAF nie świeci 

leelareso
komentarz
komentarz

@vINAF nie po prostu dopisałeś to co ja chciałem dopisać a tutaj nie ma możliwości skasowania xD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.