x-kom hosting

Jaki procek do rtx 2060

vINAF
utworzono
utworzono

Witam, zastanawiam się nad kupnem procesora do karty rtx 2060. Kupując ją nie pomyślałem o procesorze. Aktualnie mam Ryzen 5 2600, więc karta to totalny over kill dla niego. 
Czy opłaca się kupić do niej Ryzena 5 5600. Głównie pod gry. I czy nie będzie jakimś problemem posiadanie płyty Gigabyte b450 tomahawk

xardas228
komentarz
komentarz

Nie będzie żadnego bottleneck-a z ryzenem 2600, ale jak chcesz koniecznie zmienić to 5600 jest dobrym wyborem. Co do płyty głównej to przed wsadzeniem 5600 będzie trzeba zaktualizować bios do wersji 7C02v3D lub nowszej.

vINAF
komentarz
komentarz (edytowane)

@xardas228
Raczej muszę zmienić ryzena 2600 bo ogranicza fps do 60/70. 

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

W jakiej grze i na jakich ustawieniach? W Kombo ryzen 2600 i RTX 2060 procesor może Cię ograniczyć w max 5% a i to rzadko.

vINAF
komentarz
komentarz (edytowane)

W praktyczniej wszystkich grach(które gram) wynik to 60/70 fps. 
Fortnite - średnie stałe 60 fps, czasem spada do 40
Gta - średnie stałe 60
Minecraft - wysokie stałe 60
cs - średnie 120 (czasem spada do 100)



7C02v1I ta wersja biosu powinna być dobra i czy będzie trzeba instalować pośredniczą wersje biosu (aktualny 7C02v17)? Nowszej na stronie msi nie ma

xardas228
komentarz
komentarz

Trzy z czterech gier które wymieniłeś lubią bardzo mocne procesory i lubią je mocno obciążać(minecraft,cs, fortnite) więc jeśli głównie w takie grasz to zmiana na 5600 jak najbardziej ma sens.

Pentium320
komentarz
komentarz

Jesteś pewien, że te wartości fps to nie kwestia włączonego Vsynca lub blokady klatek?

vINAF
komentarz
komentarz

@Pentium320 jestem pewny, sprawdziłem nawet i mam wyłączone

 

xardas228
komentarz
komentarz
22 godziny temu, vINAF napisał:

7C02v1I ta wersja biosu powinna być dobra i czy będzie trzeba instalować pośredniczą wersje biosu (aktualny 7C02v17)? Nowszej na stronie msi nie ma

Dobra moja wina, przenosiło mnie na strone b450 tomahawk max, obsługa 5600 jest faktycznie od wersji 7C02v1I, jeśli MSI nie pisze nic w opisach kolejnych wersji bios to nie będzie potrzebna wersja pośrednia.

Kolejnym pytaniem jest czy masz ram w dual-channel? W jakiej rozdzielczości grasz? Tu(1080p) masz łatwy test do przeprowadzenia, zmień ustawienia na takie jak są na filmiku i sprawdź czy masz podobne fpsy, Tu(1440p)

vINAF
komentarz
komentarz

Ram mam 2 x 64 bit. Niedawno też się zastanawiałem nad kupnem większej ilości ramu.
Gram w 1080p, zaraz sprawdzę ustawienia i się okaże czy będzie dobrze śmigać. 

obraz_2023-08-07_171611407.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.