x-kom hosting

Czy to możliwe, że po aktualizacji BIOS z listy kompatybilności wypadły RAMy obsługiwane wcześniej?

TomPro500
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam dość dziwny i trochę szokujący dla mnie problem. Mam płytę MSI PRO B650-P WIFI, z dokupionymi do niej pamięciami Viper Venom DDR5 6200 MHz (PVVR532G620C40K). Profile OC od samego początku działały słabo (trzeba było zmieniać niektóre ustawienia na płycie, by w ogóle uruchomić komputer, ale działały), dlatego regularnie aktualizowałem BIOS w nadziei, że jednak coś na tym polu poprawią, zwłaszcza że to przecież nowa generacja płyt i procesorów. Od ostatnich dwóch-trzech BIOS-ów system działa jednak jedynie na 4800 MHz (czyli bez OC). I teraz co mnie zastanawia — jestem pewien, że przed ich zakupem sprawdzałem ich kompatybilność z tą płytą — miały być najszybszymi obsługiwanymi kośćmi. Dziś jednak zajrzałem do listy kompatybilności (zarówno u producenta płyty, jak i pamięci) i tych pamięci tam nie ma, zniknęły:huh:. Obecnie najszybsze obsługiwane — według strony MSI — przez tę płytę pamięci to jakieś 6000 MHz. Zajrzałem jeszcze na pudło płyty, a tam widnieje jeszcze inna wartość, bo 6400 MHz...

 

Pytanie drugie — czy można po prostu wgrać starszy BIOS (ten, na którym wszystko działało najlepiej)?

Edytowane przez TomPro500

leelareso
komentarz
komentarz

Chodzi ci o to, że XMP nie działa tak? Ustawiałeś na sztywno pamięci samemu? Biosu się nie rusza chyba, że jest potrzeba bo jakieś ważne fixy wyszły.

TomPro500
komentarz
komentarz

Tak, XMP nie działa, choć na jednym z wcześniejszych biosów działał. 

leelareso
komentarz
komentarz

To ustaw na sztywno to powinien działać normalnie, zdarza się po aktualizacji biosu, że nie działa xmp.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.