x-kom hosting

Memory management i unexpected store excption

KALIXON
utworzono
utworzono

Już ponad rok męczę się z powyższymi bluescreenami, pisałem kiedyś to każdy co innego gdybał. Od tego momentu zrobilem memtesty - wszystko git. Weryfikacje plików systemowych dysków itd i też niby git. Czasami bluesreenowało tylko przy wymagających grach a czasem nawet przy samym pulpicie czy youtube. Przez dłuższy czas myślałem, że to RAM - tak też często mi sugerowano, ale ostatnio zauważyłem, że gry które miałem na dysku C chodziły okej, a po przeinstalowaniu na dysk D zaczynało się zacinanie ekranu w grze przy czym zapętlał się dźwięk, charakterystyczne „pikanie” w komputerze (niżej filmik) oraz bluescreenowanie. Wydaje mi się więc, że to dysk. Ale czy na pewno? Nie chciałbym kupować nowego skoro to jednak nie on jest wadliwy.

Gawel
komentarz
komentarz

Jeżeli to talerz to takie stuki nie wróżą nic dobrego. Wrzucałeś dane SMART np. z CristalDiskInfo

KALIXON
komentarz
komentarz

@Gawel o to chodzi??

IMG_1123.jpeg

IMG_1124.jpeg

Gawel
komentarz
komentarz

Pobierz jeszcze ten program w wersji portable i uruchom https://www.hdsentinel.com/download.php jest to wersja trial ale wystarczy 

KALIXON
komentarz
komentarz

@Gawel okej, mam, a co dokładnie pokazać, jaką zakładkę? 

Gawel
komentarz
komentarz

Nie musisz pokazywać, coś ciekawego wyświetlił. Jakieś ostrzeżenia ? 

KALIXON
komentarz
komentarz

@Gawel krótki test mówi, że wszystko ok. Dam jeszcze zdjęcie tej listy rzeczy bo się nie znam niestety. 

IMG_1128.jpeg

KALIXON
komentarz
komentarz

@Gawel tak samo dziś gry na dysku C chodzą dobrze, a na D to pikanie z filmiku, a tym pikaniom towarzyszy zacinanie i zapętlanie dzwieku, no i bluescreeny a po zrestartowaniu kompa odpala sie „skanowanie i nprawinie dysku D”

xardas228
komentarz
komentarz

Puść dla świętego spokoju menu start "cmd" prawym jako administrator "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth" następnie "sfc /scannow" i pokaż co Ci wypluły te dwie komendy. Jak Ci wyskakuje to skanowanie i naprawianie to dajesz mu to zrobić czy przerywasz?

KALIXON
komentarz
komentarz

@xardas228 daje mu zeskanować ale nic to nie pomaga ani nie ma żadnej informacji zwrotnej czy jest git czy nie. Poniżej zdj tych komend.

IMG_1134.jpeg

IMG_1135.jpeg

xardas228
komentarz
komentarz

sfc /scannow coś znalazło i naprawiło, a w pierwszej komendzie zjadłeś spację(możesz skopiować komendę i wkleić do cmd za pomocą prawokliku)

KALIXON
komentarz
komentarz

@xardas228 ze spacją wpisywałem i kopiowałem od ciebie i pokazuje to samo caly czas, tylko bez dopisku, że coś jest nieznane. A co do scannow to wielokrotnie go robilem od kiedy mam ten problem i nigdy nie pomogl. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.