x-kom hosting

Problem z pamięcią RAM GoodRam c17 3600mhz

KanTi
utworzono
utworzono

Część

Posiadam obecnie 32GB(16x2) pamięci Ram Goodram IRDM Cl17 3600MHz, problem się robi jak dodam kolejne 32 GB takie same co daje mi łącznie 64 GB Ram, Mam problemy z logowaniem się do Windowsa wyskakuje blue screen . Myślałem, że te nowe są popsute, ale same też pracują dobrze. Problem jest tylko jak mam je połączone razem :(

różnica jest taka że jedne są wydane w 2020r a te nowe są z 2023r

 

Płyta główna gigabyte b550 aorus elite (bios zaktualizowany najnowszy)

Ryzen 7 3700X

zasilacz silentiumpc 650w

dyski Lexar 1TB SSD M2, oraz drugi 1TB ADATA M2 Gammix S11 Pro

 

 

IMG_20230727_073442.jpg

IMG_20230727_171920.jpg

IMG_20230727_205650.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Robiłeś reset BIOS-u. Wyciągnij baterię na 30 min i zobacz 

KanTi
komentarz
komentarz

Nie robiłem tego, zrobię i dam znać :)

Mogeto
komentarz
komentarz

Starą parę pamięci RAM włóż w drugi i czwarty slot od strony procesora, a nową parę w pierwszy i trzeci.

Nie włączaj profilu XMP, tylko na początek ustaw w biosie płyty głównej prędkość pamięci RAM na DDR4-2133 lub 2400, zapisz ustawienia i sprawdź czy nadal pojawia się blue screen. Jeśli będzie stabilnie przy 2400, ustaw DDR4-2666, później 2800 (i tak dalej) i tym sposobem po obserwacjach krok po kroku dojdziesz do granicy stabilności.

KanTi
komentarz
komentarz

Zrobiłem wczoraj reset na 30 min wyjąłem baterie, pomogło, ale czasem przy logowaniu do Windowsa się zawiesza,  zrobię teraz tak z tymi pamięciami krok po kroku od najmniejszego taktowania do największego.

KanTi
komentarz
komentarz

Cześć

Niestety cały czas się problem powtarza, na początku działa ok z czasem przy uruchamianiu Windowsa pojawiają się błędy jak na zdjęciu :( i nie ma znaczenia czy jes na 2133mhz czy 3600HMz :(

AnyDuck
komentarz
komentarz

@KanTi niestety różnica krzemu lub wybredny kontroler pamięci, ramy kupować najlepiej z tej samej serii, możesz ewentualnie na obu parach(w sensie stare 32 i potem nowe 32) dać memtest'a i sprawdzić czy na pewno wszystko z nimi ok, z elektroniką niestety czasami nie wygrasz, możesz spróbować zwrócić te i kupić inne, ale nie wiem czy chce Ci się w to bawić skoro winą może być sam proc, ewentualnie czeka Cię wymiana na 2x32GB

KanTi
komentarz
komentarz

Rozumiem :( jeszcze wymieszałem kości z 1x2020 połączyłem z 1x2023 (2x16) działa nie zawiesza się problem jest tylko kiedy 4 słoty są zajęte ;/ nie mam gdzie sprawdzić jak w innym kompie  będą działać, ale jak z czasem sprawdzę to dam znać ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.