x-kom hosting

RTX 4070Ti + Ryzen 3600 + 32gb ram 3200Mhz CL16 + Monitor 1440p 75hz

Makaveli455
utworzono
utworzono

Witam. Przepraszam, jeżeli zakładam ten temat w złym miejscu. Zamierzam dokonać ulepszenia karty graficznej , gdyż moja obecna (rtx 2070 super) w wielu tytułach już nie domaga na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 1440p oraz 4k. Mój wybór pada na 4070ti i jest ostateczny, gdyż nie rozważam kart radeona ze względu na to, że zależy mi na technologii RT, DLSS oraz nakładce od Nvidii. Nie zamierzam jednak dokonywać ulepszenia procesora i tutaj pojawiają się wątpliwości, które ciężko jest rozwiać , poszukując rozwiązania w internecie , gdyż jestem specyficznym graczem, który nie chce osiągać maksymalnej liczby fps , 120, 144, czy nawet 200 jak większość obecnych graczy. Przyzwyczajony jestem do 75hz i przy tym zamierzam zostać. Będę używał rozdzielczości ekranu 1440p(natywna) oraz 4k(skalowana lub czasami będę używał telewizora 4k). Jestem graczem, który stawia na jakość obrazu, lubię odpalić wszystkie opcje na max i rozkoszować się widoczkami. Oczywiście gram też w gry multiplayer, jestem przyzwyczajony do 75fps więc to mi nje przeszkadza, nje chce więcej,  ale nie chciałbyn doświadczać tzw. "Dropów". Pytanie więc w związku z tym brzmi czy ryzen 3600 poradzi sobie w takich warunkach? Opinie jakie udało mi się znaleźć na internecie mówią, że w przypadku takiej rozdzielczości ekranu i niskiego odświeżania (75hz) procesor nie przeszkodzi 4070ti , ale wolę się upewnić,  dlatego piszę tutaj na forum, aby wypowiedzieli się eksperci, w temacie dotyczącym mojego konkretnego przypadku. Dzięki i pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.