x-kom hosting

LAPTOP ASUS TUF GAMING fx705du - procesor, podkręcenie, karta.

lordniegrzeczny
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej. Posiadam laptopa jak w temacie. Mam kilka pytań:

 

- czy mogę wymienić procesor na nowy, lepszy, jaki?

- czy mogę wymienić kartę graficzną, ram na nowe?

- jeśli nie mogę wymienić procesora to czy mogę podkręcić go? Program ryzena wyrzucił mi informacje, że nie ma supportu. Czy mogę zrobić to z poziomu biosa albo innego programu?

- czy korzystał ktoś z zewnętrznych portów pod kartę graficzną dedykowanych do laptopów. Widziałem takie na aliexpress.

anioł2009
komentarz
komentarz

Procesor jest wlutowany nie zmienisz. 

Gpu jest wlutowane a wiec tez. 

Jedyne co mozesz wymienic to ramy i dyski.

Podkrecanie nie ma sensu bo jest ograniczone wieloma czynnikami: biosem, chlodzeniem, limitami mocy, zasilaczem i konstrukcją laptopa.

Jesli mowisz o eGPU to dziala to na wybranych modelach i nie gwarantuje braku problemow. Jesli model Twojego laptopa jest na liscie obslugiwanych przez podstawke to jest szansa ze to zadziala ale pamietaj ze wydajnosc karty bedzie i tak solidnie obcięta, podsumowujac koszt tego lepiej sprzedac obecnego laptopa i kupic nowego dokladajac ta kwote za przystawke egpu, kable, zasilacz i samo gpu. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.