x-kom hosting

Gdzie uciekło ponad 9 GB z dysku ssd?

TommyT
utworzono
utworzono

Dzień dobry,
Mam do Państwa takie oto pytanie, przeszukałem pół Internetu i nie znalazłem odpowiedzi.

Pacjent to Laptop ASUS E410MA z wbudowanym dyskiem EMMC, wczoraj z powodu tego że był to bardzo wolny i mały dysk (128 GB) zainstalowałem w laptopie SSD GoodRam 512 GB.
Tego GoodRam podzieliłem na 2 partycje przy pomocy Paragon Partition Manager 17CE, później trochę przesunąłem partycje (odjąłem 70 GB z systemowej i dodałem to do partycje na dane),  aktualnie jedna to systemowa 100 GB (99,9 wg Windows 10 - czysta nowa instalacja), druga (na dane) to 376 GB. 

Natomiast moje pytanie brzmi skąd taka duża różnica w rozmiarze, lub rozmiarze na dysku a ilością zajętego miejsca na dysku? Gdzie uciekło ok. 9GB? Czy da się temu zaradzić, a jeżeli tak to jak?

PS. Miałem to samo z tym dyskiem EMMC, gdzie występowały dużo większe różnice (około 30 GB przy 112 GB dysku c:), a komputer tak zwolnił, że bardzo trudno było na nim pracować. Dlatego też wróciłem też do Windows 10 - bo działał wyraźnie szybciej na tym laptopie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam.
 

różnice.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Nie licz w taki sposób bo zawsze wyjdą głupoty. Hibernacja, przywracanie systemu, pamięć wirtualna to też zajmuje miejsce. Zobacz program WizTree i przeskanuj dysk, wtedy zobaczysz co ile zajmuje  

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.